NABA yaz kursları burs yarışması

NABA’nın 2018 yazı için açtığı yaz kurslarına yönelik %50 burs yarışması vardı. Konu çok ilgi çekiciydi, belki de bu yüzden katılım oldukça yüksek oldu. Belki de €’nun bu kadar yükselmesinden, herkes artık burs yarışmalarını daha çok takip ediyor.

Son güne bırakma adeti bizde yaygın malum:) Cuma günü nefes almadan çalıştık, ama çok eğlenceli bir gündü. “Sen valizine ne koydun?” diye sohbetler ettik, heyecanla baktık valizlerin içine. Yarışma konusu uzunca bir seyahate gideceksin. Yanına seni sen yapan, kişiliğini hatta köklerini yansıtan ne alırdın? Soru buydu. Metinler genelde yoruma açık alıyor. Bazısı bir kelimeye odaklanırken diğeri diğer kelimeye. Doğrusu yanlışı yok. Önemli olan düşündüğünüzü kağıda güzel aktarabilmek. Kelimelerle ve görsellerle.

naba milano vera eğitim.pngErkekler genelde teknolojik aletlere yer verirken, kızlar binbir çeşit kişisel eşyadan, soyut anlamlara, ya da nazar boncuğu, çay bardağı vb. gibi kültürel objelere yer verdi valizinde.

Bakalım sonuçlar nasıl olacak? Burs kazananları buradan duyuracağız. Sonuçlar 16 Mart’ta açıklanıyor. 2 hafta su gibi geçer! Katılan herkese emeklerinin bir gün karşılık bulması dileğiyle iyi bir hafta olsun hepimize.

Bu yarışmayı katılanlar üzülmesin. Açık başka yarışmalar var. İtalya’da eğitim bursu kazanmak, yarışmalardan haberdar olmak için formu doldurun.

Vera Eğitim, İtalya’da Eğitim konusunda uzman, vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, NABA, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın