İtalya’da pastacılık eğitimi

İtalya’da pastacılık eğitimi almak isteyenler için Floransa’daki gastronomi okulumuz Apicius’taki Baking & Pastry eğitimi ile ilgili bilgileri paylaşmak istiyorum. Apicius gastronomi okulları arasında dünyada ilk 10’da yer alıyor. Farklı alanlarda eğitim almış fakat pastacılık alanında kariyer değişikliği yapmak isteyenler için çok güzel bir imkan. Program başlangıç seviyesinde. Farklı bölümlerden öğrenci kabul ediyor.

Apicius – Baking and Pastry

Eğitim süresi: 1. dönem 2 Eylül 2018 – 17 Kasım 2018, 2. dönem 27 Ocak 2019 – 13 Nisan 2019 tarihleri arasında.

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim ücreti: 8510 Euro, bu ücrete ek olarak öğrenciler okula gittiklerinde 600 euro kit parası ödüyor. (bıçak, önlük vb.)

Konaklama ücreti: Okul öğrencilerine banyo mutfak paylaşımlı ev imkanı sunuyor. Konaklama ücreti tek kişilik ya da çift kişilik oda seçeneğine göre değişiyor. Konaklama maliyetini 4.400€-5.500€ arası düşünebilirsiniz.

Alınan dersler: Her dönem 5 ders alınıyor. İlk dönem Pastry Shop Experiential Learning, Baking Techniques I, Cookies and Petit Fours, Breads of Italy and Specialty Breads, Italian Classical Cakes and Tarts. İkinci dönem Dessert Styling, Baking Techniques II: Italian Pastry Techniques, Italian Confectionary Art, Restaurant and Production Desserts Experiential Learning, Chocolate Artistry.

Apicius’ta baking and pastry okuyan öğrenciler için bir diğer güzel imkan okulun kendi pastanesi Fedora. Fedora halka da açık bir pastane. Pazartesi’nden Cuma’ya saat 7.30-15.00 arası hizmet veriyor ve burada Apicius öğrencileri çalışıyor.

Apicius Baking and Pastry bölümü ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler aşağıdaki formu doldurup bize iletebilirler.

Vera Eğitim Apicius Türkiye resmi temsilcisi, ücretsiz danışmanlık

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Bölümler, Gastronomi, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın