Domus Academy – Özyeğin Üniversitesi

Bugün Domus Academy’den bayan Cristina ile uzun süredir üzerine çalıştığımız bir organizasyon gerçekleştirdik: Özyeğin Üniversitesi’nde İtalyan Tasarımları konulu sunumumuz. Katılım çok güzel oldu. Öğrenciler ilgili, saygılı ve donanımlıydı.

İtalyan tasarımlarının yanı sıra Domus Academy’e giriş şartları, burs yarışmaları hakkında bilgiler verildi. Bosco Verticale gibi önemli mimari binalar mimarlık öğrencileri için önemli bir paylaşım oldu. Ayrıca İtalyan sinemasından, Vespa, Ferrari (Pininfarina), Fiat gibi İtalyan sanayi ürünlerinden ve Flos, Castiglioni, Alessi gibi tasarım ürünlerinden örnekler verildi. Moda markalarından Gucci, Armani, Marni’nin kıyafetleri ilgi çekiciydi. Bugünkü sunumdan sonra sanatın farklı dallarının birbirlerini ne kadar etkilediğini ve beslediğini öğrenmiş olduk. Benim için sunumun özeti bu oldu.

Özyeğin Üniversitesi çok genişlemiş, büyümüş. Belki 5 yıl önce gelmiştim en son. Tanıyamadım desem abartı olmaz. Bir çok bina ve otopark eklenmiş. Çok hoşumuza gitti. Binalar yepyeni, her yer öğrenci dolu. Kantinleri sanki otel açık büfesi. Caffè Nero, Kahve dünyası, banka vb. gibi birçok sosyalleşme ve alışveriş imkanı. Yazmakla bitmez doğrusu.

Forum denilen basamaklı oturma alanı bana İtalya’yı hatırlattı. Bütün öğrenciler merdivenlere yayılmış, ödev yapan, müzik dinleyen, arkadaşıyla sohbet eden öğrenciler. Gerçekten öğrenci olmak istedim. Cristina da aynı şeyi söyledi. Kendinle aynı yaşta, benzer eğitimde olan insanlar topluluğu. Bir daha hayatının hiç bir döneminde olmayacak bir şey. Özyeğin Üniversitesi’nde öğrenci olasımız geldi.

20180227_120124 (1)20180227_12232620180227_13235220180227_13530820180227_144022

En son Caffè Nero’da verdiğimiz mola ve bize müdür beyin hediyesi 2 bardak çay günün yorgunluğunu aldı, yüzlerimizde tatlı bir gülümseme okuldan ayrıldık.

Sizin de üniversitenize gelmemizi isterseniz, İtalyan üniversiteleri ile workshop düzenlemek isterseniz vera@veraedu.com email adresinden talepte bulunun. İlk misafirimiz geldiğinde sizi arayalım.

Vera Eğitim,  “İtalya’da Eğitim” konusunda uzman, 0216 504 20 12

vera@veraedu.com

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Domus Academy, Interior Design, NABA, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın