Cumartesi günkü baskı atölyesi

Cumartesi günü Uluslararası Moda Platformu Fashionziner’ın davetlisi olarak Maslak Workhaus’ta Emine Kuşçul tarafından verilen baskı atölyesine katıldım.

Son zamanlarda dikiş, örgü, tığ işi vb gibi kendin yap el işleri çok ilgimi çekiyor. Cumartesi günkü workshop’ta silgileri özel bıçaklarla kesip belli bir form vererek baskı kalıpları oluşturduk. Sonra bu kalıpları özel boyalara batırarak kumaş üzerine desenler yaptık. Ben yaprak figürü seçtim ve bir makyaj çantası hazırladım. Çok severek kullandığım, kendime has bir eşyam oldu. Herşeyin fabrikasyon olduğu ve hızlı üretime dayandığı günümüzde el emeği çok kıymetli.

Biraz da organizasyondan bahsetme isterim. Fashionziner bir moda ve magazin platformu. İTÜ’lü gençler tarafından kurulmuş, her gün güncellenen moda haberleri içeren, arkasında çok çalışkan, dinamik ve modern bir genç ekibe sahip bir moda platformu. 7 yılımı İTÜ’de geçirmiş biri olarak Fashionziner ekibinin profesyonelliğini ve müthiş organizasyonu beni gururlandırdı.

Etkinlik kapsamında Vera Eğitim olarak kısa bir sunum yaptık. İTÜ, Mimar Sinan ve Yeditepe Tekstil ve moda öğrencilerinden oluşan ekibe İtalya’da eğitimle ilgili kısa bilgiler verdik.

 

20180217_170804

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın