Raffles Milano

Raffles da fuori facciataraffles dalla finestraRaffles fashion designRaffles meeting roomRaffles Open day

Güzel haberlerimiz var. Yeni bir okulla anlaşma sağladık: Raffles Milano

İtalya’da eğitim alanında uzun yıllar emek verdik. Bu işe ilk başladığımızda kendimizi anlatmak için ne çabalar sarfettiğimizi hatırlıyorum. Şimdi gururla yazabiliyoruz ki artık İtalya’daki okullar bizi buluyor ve bize temsilcilik vermek istiyor. Resmi temsilcisi olacağımız okulları seçerken, öncesinde gidip ziyaret etmeye, karşılıklı göz göze tanışmaya ve fiziksel ortamları görmeye özen gösteriyoruz.

Bu okullardan biri Raffles. Geçen hafta Milano seyahati ile Raffles Milano’nun yetkilisinden aldığım email aynı zamana denk gelince okulu gidip görmeye ve yüzyüze tanışmaya karar verdim.

Çok güzel bir buluşma oldu.

Raffles, Zorlu’daki Raffles Otel’den tanıyacağınız Singapurlu dev bir grup. Raffles Education’ın dünyanın 24 ülkesinde okulları bulunuyor. Son şubeleri de Milano’da oldukça merkezi bir konumda Via Felice Casati’de açılan (Corso Buenos Aires’in dibi) Raffles Milano.

Raffles Milano’yu diğer tasarım okullarından ayıran benim gözüme çarpan özellikler şunlar oldu:

  • Diğer ülkelerdeki okullarda 3-4 hafta geçirme imkanı. Ortalama şartı vs aranmaksınız. Örneğin Raffles Milano’da moda tasarımı masterı yapıyorsunuz. İpek kumaş üzerine uzmanlaşmak istiyorsunuz. İpeğiyle meşhur Singapur’da bu alanda bir çalışma yaparak 4 haftanızı geçirebiliyorsunuz.
  • Monday Talks. Her Pazartesi sektörün başarılı temsilcileri konuşmaya geliyor. Herkese açık bu konuşmalar ilk ağızdan deneyim dinlemek için müthiş bir zenginlik.
  • Serbestlik ve yaratıcı ortam. Bu madde benim sübjektif fikrim. Okulda çok rahat ve mutlu bir ortam vardı. Sınıflar open tarzda, özgürlüğü ve yaratıcılığı destekliyor.
  • Yine sübjektif ya da gizli bilgi 🙂 diyebilirim. Diğer okullardan birkaç yetkiliyle konuştuğumda onların okulundan Raffles Milano’ya transfer olan çok başarılı akademisyenler olduğunu öğrendim

İlerleyen günlerde Raffles Milano ile ilgili daha detaylı bilgiler paylaşacağız. Websitemiz http://www.veraedu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Şimdilik bilgi isteyenler için aşağıdaki formu doldurmalarını rica ediyoruz.

Yolu Milano’ya düşecekler için hatırlatalım. 24 Şubat’ta Open Day’i var Raffles’ı. Kayıt için yukardaki formu doldurmanız yeterli.

Vera Eğitim, İtalya’da Eğitim konusunda uzman

Raffles Milano resmi kayıt ofisi, 0216 504 20 12, Bostancı İstanbul

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Raffles Milano, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın