İtalyan şef Massimo Bottura

Netflix’de Chef’s Table dizisi bu ara en büyük favorilerimden. Dizi 3 sezondan oluşuyor ve toplamda 18 tane şefin hikayesini anlatıyor. Chef’s Table dizisi açılışı 1. sezon 1. bölümünde İtalyan şef Massimo Bottura ile yapıyor. Hikaye o kadar güzel ki insanı içine alıyor. İzlerken hem ilham alıyorsunuz hem de karnınız acıkıyor. Diğer şefleri de izleyince İtalyan şef Massimo Bottura’nın yaptığı yemeklerdeki en büyük farkın hikaye olduğunu anladım. Şef Massimo Bottura’nın her yemeğinin bir hikayesi var.

“Oops I Dropped The Lemon Tart” hikayesini o kadar güzel anlatıyor ki izlerken o an gözümde canlandı. Massimo Bottura ve yardımcı şef Takahiko Kondo restorandaki son 2 limonlu tartı servis için hazırlıyorlar ve servise gitmeye hazır olan tartlardan biri aniden düşüyor. Bir kısmı tabağın üzerinde bir kısmı tezgahın üzerinde kalıyor. Yardımcı şef Takahiko Kondo o an hızlıca restorandan kaçmak istedim diyor. Şef Massimo Bottura ondan sakin olmasını ve limonlu tarta bakmasını istiyor. Ve o an tart sanki kırıkmış gibi onu tamir edelim fikri ortaya çıkıyor ve sonunda Oops I Dropped The Lemon Tart menüye ekleniyor.

Mutfağa ilgisi olanlara canı gönülden tavsiye edeceğim bir dizi. İzleyenler varsa yorumlarını bekliyoruz. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Bölümler, Food Design, Gastronomi, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın