Milano Otel Önerisi

Milano’ya son gidişlerimi düşünüyorum, hep farklı bölgelerde kalmak icap etti. Kimi zaman toplantı için okula yakın olma, kimi zaman çocuklu hayata uygunluk, bazen de okulun kendisinin konaklamayı organize etmesi. Bir defa Politecnico’nun Bovisa kampüsünde toplantımız vardı. O zaman Polidesign yakınlarında kalmıştık. Bir defasında Bocconi’ye yakın olmak için onun çevresinde, başka bir sefer Navigli bölgesinde ve bu sefer Corso Buoenos Aires tarafında.

Lafı fazla dolandırmayayım. Bir daha Milano’ya gideceklere (aynı şekilde kendim için de referans bir yazı olsun) tavsiyem Stazione Centrale’ye olan yakınlığı ve düz ayak geniş ana alışveriş caddelerinden biri olan Corso Buenos Aires bölgesi. Bu taraf hem fiyat olarak daha uygun, hem ana kırmızı metro hattının üzerinde yer alıyor (Duomo’ya 4 durak en fazla) hem de bu cadde boyunca bütün İtalyan markalarını bulabiliyorsunuz.

Corso Buenos Aires çevresinde çok fazla otel var. Belli bir standartı korumasını isterseniz İbis otellerinden faydalanabilirsiniz. Biz İbis Styles Milano Centro otelinde kaldık. 2 adım yürüdüğümüzde Corso Buenos Aires’e çıkıyorduk. Bir sonraki köşe de Lima metro durağı.

Biraz daha büyük ve cadde üstü otelde kalmak isteyenler Hotel Cristoforo Colombo veya Mercure Otel Porta Venezia’ya bakabilir. Her ikisi de Corso Buenos Aires’in Duomo’ya bakan baş tarafında yer alıyor.

Yine aynı şekilde Corso Buenos Aires üzerinde fiyatının daha uygun olabileceğini düşündüğüm Best Western otelleri denenebilir. Yalnız tam cadde üstü koşebaşında yer alan bu otel gürültülü olabilir.

Böyle marka otelleri sevmeyenler ve gerçek İtalyan ruhunu koklamak isteyenler ise yine aynı bu bölgede (Stazione Centrale’ye yaklaştıkça fiyatlar ve kalite azalıyor) aile işletmeleri olan B&B’leri araştırabilirler.

ibis styles milano centrola facciata cristoforomercure otel porta veneziaWorldotel Cristoforo Colombo

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın