Bir nefes mutluluk

Bazen diyorum ki, Milano’da sokaklarda yürüdüğüm kadar bir günümü İstanbul’a ayırıp sokaklarda yürüsem, dükkanlara girip çıksam, aynı heyecanları yaşarım muhtemelen. Ürünlerin benzerlerini bulurum, indirim fırsatlarını yakalarım. Artık her şey var İstanbul’da da. Fakat şu sokak sanatçıları yok mu, onlardan bizim turistik yerlerde, var mıdır emin değilim.

Duomo meydanına yakın bu sokak sanatçısı elindeki uzun çubuklar ve içine daldırdığı deterjanlı suyla bizi harikalar diyarına götürdü. İç içe geçen baloncuklar. İçinden duman çıkanları mı dersiniz, iki tanesi birleşip de kocaman olanı mı? Hele en son öyle bir show yaptı ki, yüzlerce minik baloncukla, başta çocuklar sevinçle coşarak balonları patlamaya çalışırken hepimize bir nefes mutluluk üfledi adeta.

 

20180204_11395120180204_11400720180204_114018

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın