Marangoni San Babila

2 gün önce Marangoni’nin Milano’daki yeni binası San Babila şubesini görme fırsatım oldu.

San Babila, Milano’nun en şık meydanı. En havalı mağazaların bulunduğu Montenapoleone caddesi ve Duomo’ya çıkan Vittorio Emanuele Caddesinin kesişiminde muhteşem bir konumda yer alıyor. Tam önündeki geniş meydanda fıskiyeli havuzlar ve yeşil alanların yanı sıra kırmızı metro hattının çıkışı yer alıyor.

Marangoni öğrenci sayısı artınca mevcut binalarına sığamaz olmuş. Daha önceden Roberto Cavalli’nin Showroom’u olan San Babila 3’e adeta yayılmış. Yayılmış diyorum, çünkü tek katta 2000 metrekarelik bir alan daha önce hiç görmemiştim. Git git bitmeyen sınıflar, süper aydınlık atölyeler ve dönüp dolaşan koridorların ucunda her zaman yalın, sade ama aynı zamanda şık ve özenli ortamlar beni adeta büyüledi. Açıkçası dışardan bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim. Çünkü dışardan aynı zamanda meşhur avukat ve firmaların yer aldığı bir Nişantaşı binası gibi duruyordu. Bir penceresi San Babila meydanına bakarken, bir penceresi ana şubenin yer aldığı Via Verri’nin ucunun çıktığı Montenapoleone Caddesi’ne bakıyordu.

Sabahın 9’u olduğu için bu kadar çok öğrenci beklemiyordum. Marangoni master ve one year intensive sınıflarını San Babila şubesine kaydırmış. Açık sınıf sisteminin alası burda var. Yan yana uzun masalar düşünün. Bir masada fashion design öğrencileri ve hocası çalışırken iki yan masada fashion styling masterı öğrencileri çalışıyor. Aralarında duvar veya cam yok. Koridordan geçenleri ayırmak için kapı da yok. Herkes saygılı, yanındakini rahatsız etmeyecek şekilde konuşuyor. Diğer yandan yaratıcılığı destekleyen bir sinerji yaratılıyor. Çektiğim resimler hissettiklerimi, yazdıklarımı yansıtır mı bilmem ama umarım bir parça olsun gözünüzde canlanmasına yardımcı olur.

20180206_09112120180206_09124320180206_09135520180206_091651

Vera Eğitim, sadece “İtalya’da Eğitim”

İtalya’da eğitim ile ilgili en güncel haberler için bizi takip edin.

vera@veraedu.com, Marangoni Türkiye resmi temsilcisi

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Marangoni, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın