Floransa’da uygun master seçenekleri

Temsilciliğini yaptığımız okulların içerisinde (hem eğitim kalitelerine inandığımız, hem de bunu orada okuyan öğrencilerimizin geri dönüşleriyle tastik ettiğimiz) Floransa’daki okullarımız fiyat avantajıyla diğerlerinden ayrılıyor. Neredeyse devlet okullarıyla benzer fiyatlara denk gelen bu okullar Florence Design Academy FDA ve Florence Institute of Design International FIDI.

FDA’nın eskiden beri temsilcisiyiz. 4 alanda master programı mevcut: Product Design, Interior Design, Graphic Design ve Fashion Design. Programlar 1 yıl, eğitim dili İngilizce. Hem Eylül ayında hem Ocak ayında öğrenci kabul ediyor. Ücreti 7.500 Euro. FDA’da bu sene iki önemli yenilik oldu. Biri FDA artık yeni binasında Piazza della Libertà’da diğeri ise bu Eylül itibariyle FDA’da yeni açılan Fashion Design masterı.

FIDI de benzer. FIDI’de de Interior Design, Graphic Design ve Furniture Design masterı var. Bu okul da aynı tarihlerde senede 2 defa öğrenci kabul ediyor ve eğitim ücreti 6.990 Euro. (Furniture Design programı 7.900€)

Okulların her ikisi de çok tercih ediliyor, o yüzden sona kalan öğrenciler sıklıkla red alıyor. Fiyat avantajı, çok tercih edilen okullar olması, Rönesans’in başkenti Floransa’da (çok yaşanılası ve rahat) yer almaları ve küçük okul olmalarından her öğrenciyle tek tek ilgilenmeleri, mezun olduklarında takip etmeleri gibi nedenler öne çıkan yönleri.

Eylül dönemi başvuruları her iki okulun da devam ediyor. Eylül dönemine başvurmak isteyenler varsa, iki okuldan birine karar verip bizimle iletişime geçmelerini rica ediyoruz: bilgi@veraedu.com adresinden. Hazırlanacak belgeler her iki okul için de aynı. Belgelerin hazırlanışındaki püf noktalar ve başvuru formlarını bizden email yoluyla isteyebilirsiniz. Emailde kişisel bilgilerinizi yazamayı unutmayın, telefonla teyit bilgisi aldıktan sonra istediğiniz belgeleri yolluyoruz. Herkese başarılar, hayallerindeki okulda okuma şansı dileğiyle.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Fashion Design, FIDI, Florence Design Academy, Furniture design, Graphic Design, Interior Design, Product Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın