Apicius Gastronomi Okulu – Mart 2018

Mart ayının 3. haftası Floransa’daki gastronomi ve aşçılık okulumuz Apicius’u misafir ediyoruz. Apicius bu sefer İtalyan yetkilinin yanında bir de dünyaca ünlü şef Massimo Bocus ile ülkemize gelecek.

bocus_massimo.jpg

Seminer ve workshop takvimimizi önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağız.

Apicius’ta 1 yıllık Culinary Arts master programının yanı sıra 1 veya 2 yıllık İtalyan mutfağı sertifika programları var. Bunların dışında Baking and Pastry, Italian Wine and Enology vb gibi spesifik alanlarda da birer dönemlik eğitimleri var. Apicius’un kendine ait bir pastanesi Fedora ve halka açık Ganzo adında bir lokantası var. Lokantanın menüsü her 3 haftada bir mevsim sebzelerine bağlı olarak değişiyor. Öğrenciler haftanın 2-3 günü Ganzo’nun karşılama masasından, şarap mahzenindeki depo tedariğine kadar farklı alanlarında çalışma fırsatı yakalıyor. Şimdiden söyleyelim, restoranda çalışma programı oldukça yoğun, gerçekten deneyim kazanmak ve öğrenmek isteyenleri bekliyoruz!

Organizasyonlar hakkında detaylı bilgi edinmek için Apicius resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’in aşağıdaki formunu doldurarak sorularınızı sorabilirsiniz.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın