Lost in Translation

Bugün tesadüf eski günlerden bir videoya denk geldim. 2012 yılında Domus Academy 30. yılını kutlamak için ünlü mezunlarının üretime geçen çalışmalarından bir sergi yapmıştı. Türkiye’deki başarılarımızdan dolayı Vera Eğitim’i ödüllendirmek adına bu serginin bir kısmını İstanbul’a getirtip Design Week kapsamında sergilemiştik.

Çok başarılı bir organizasyon olmuş, haftalarca gazete ve dergilerde yer bulmuştuk.

Serginin küratörü ve Domus Academy öğretim görevlisi ünlü mimar Dante Donegani ile stand tasarımı için birebir çalışmış ve bu başarılı etkinliği gerçekleştirmiştik. Dante ile daha sonrasında da güzel organizasyonlarımız oldu ama 2012’deki bu sergi ve açılış gecesinin kokteylini hala aramızda hatırlar, mutlulukla ve gururla anarız.

Serginin İtalya için hazırlanmış videosunu paylaşıyorum. Ünlü Domus mezunlarının Alessi için tasarladığı objeler, mobilyalar ve bir sürü çeşitli tasarım ürününü göreceksiniz.

Domus Academy, Türkiye resmi temsilcisi Vera Eğitim, vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın