Kahveye eşlik edenler

Vera Eğitim yeni yıl hediyesi olarak cumartesi günü İzmir Mutfak Sanatları Enstitüsü’nde kahveye eşlik edenler kursundaydım. Kahve içerken yanına eşlik edecek 2 güzel tarif yaptık. İlki karamelli cheesecake ikincisi de irish cream cake.

Kursta 8 kişilik bir ekiptik. Hepimiz birbirimizden farklıydık ama aynı heyecanla oradaydık. Oğlunun cafesi için tatlı hazırlayan bir anne, bu işi mesleğe dönüştürmeye niyetli bir genç, kız arkadaşına eşlik eden bir erkek, eşi için güzel tatlar hazırlamaya hevesli yeni bir gelin. 🙂

4 saat nasıl geçti anlamadık. Çok güzel tecrübeler edindik. Karamelli cheesecake in karamel sosunu yaparken yakan da oldu, sosu ya çok koyu ya da çok sıvı olan da oldu. Şefimiz tüm bu sorunlar karşısında nasıl çözümler üretebiliriz bizimle paylaştı. Çözümler üretti. *Sosu yaktıysanız çözüm yenisi hazırlamak. 🙂

Bu güzel gün sonunda ortaya çıkan lezzetlerimiz. 🙂

Tarifleri denemek isteyenler bize yorum yazabilir. Seve seve paylaşırım. 🙂

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Gastronomi, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın