Fabio Volo

Fabio Volo, güncel İtalyan yazarlar içinde en sevdiğim. Okuması kolay bir İtalyanca ile anlatıyor. Sade bir dil ve bir o kadar da çarpıcı, etkileyici.

Yaşı 40’larında bizim kuşaktan, belki biraz daha büyük. Yazdıkları, yaşadığımız dönemi yansıtıyor. Benzer zamanlarda benzer süreçlerden geçiyor olmak da onu sevme nedenlerimden biri.

fabio volo ile ilgili görsel sonucu

En son “è tutta vita” isimli kitabını okudum. Yeni çocuk sahibi olan her ebeveynin yaşadığı git gel ler, zorluklar, fiziksel yorgunluğun verdiği sabırlı olamama halleri vb gibi duygu durumlarını öyle güzel anlatıyordu ki bitmesini hiç istememiştim.

è tutta vita ile ilgili görsel sonucu

Geçen gün dolapları düzenlerken önceki İtalya seyahatlerimden birinde aldığım ama rafta unuttuğum bir kitabına denk geldim: “Il tempo che vorrei” Bir de hayat üzerine düşünmeyi ve yazı yazmayı teşvik eden bir kitabı daha var. Onu da @veraegitim instagram sayfamızda paylaştım. Kitapta ilk birkaç sayfa anlatımdan sonra birer satırlık sorular sorulmuş. Altı boş bırakılmış. En sevdiğin arkadaşının en beğendiğin özelliği, en son ne zaman yalan söylemek zorunda kaldın, yaşamak istediğin şehir ve bunun gibi bir sürü soru. Sürekli bilgi ve reklam bombardımanına maruz kaldığımız bu devirde benim gibi yazı yazmayı çok seven biri için zihni boşaltmak için çok güzel bir kitap.

Il tempo che vorrei kitabına yeni başladım. İlerleyen zamanlarda daha detaylı paylaşacağım. Şimdilik herkese sevgiler, yeni yılda bol kitap okumalı günler

il tempo che vorrei ile ilgili görsel sonucu

Detaylı bilgi isteyenler ve İtalyanca bilenler için Fabio Volo’nun Corriere della Sera gazetesine verdiği bir roportaj: http://www.corriere.it/spettacoli/16_ottobre_21/fabio-volo-c-tutta-mia-vita-dentro-untraditional-e66d5056-97a8-11e6-bd66-b2bce124488b.shtml?refresh_ce-cp

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın