Wayuu atölyesi

Vera Eğitim’in yılbaşı hediyesi olarak her birimiz zevkimiz ve ilgi alanımıza göre bizi heyecanlandıran bir workshop seçtik.

Benim workshopum wayuu çanta üzerine Erenköy’deki bir yüncü dükkanındaydı. Bu aralar el işlerine merak saldım. Dikiş dikiyorum ve yün örgü örüyorum. Tığ işine de özeniyor ama bir türlü öğrenecek zaman bulamıyordum. Tığ işinde çeşitlilik çok, farklı renkler kullanılabiliyor. Çanta, oyuncak bebek, kıyafet, mefruşat herşeyi yapmak mümkün ve örgüye göre daha düzgün ve makina işiymiş gibi duruyor. Tığ üzerine kursları araştırıken Anadolu yakasında Erenköy’deki Elişi Örgü Sepeti dükkanının kurslarına rastladım.

Tarih ve müsaitlik olarak wayuu çanta kursuna yazıldım. Benim için öncelik tığ öğrenmekti ama anladım ki tığın en zor aşamasına yazılmışım.

Bütün zorluğuna rağmen çok eğlenceli bir gün geçirdim. Poğaça börek, çay kahve ikramları oldu 🙂 Sanki bir ev toplantısına gitmişiz gibi bir ortam vardı. Hocamız Ukraynalı Maria Hanım, deprem profesörü Bilge Hanım, wayuu konusunda en az öğretmenimiz kadar uzman Selma Hanım, 2 arkadaş gelmiş olan sohbetçi hanımlar ile komik, eğlenceli ve bol örmeli bir gün geçirdik.

Wayuu çantan nerede nerseniz, sadece küçük bir çember gösterebileceğim. Eline tığ almamış benim için gurur verici yine de. İnşallah ileride bir gün bitmiş çantamın da resmini paylaşırım. Herkese güzel, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve kendi iç sesini duyabileceği, ilgi alanlarına vakit ayırabileceği bir yeni yıl dileğiyle!

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın