Eataly Workshop Deneyimi

 

workshop

Vera Eğitim çalışanları olarak her birimiz -farklı dallarda- istediğimiz workshoplara katıldık bu hafta. Hem eğlenceli, hem öğretici hem de sosyal bir etkinlik oldu bizim için. Benim katılmış olduğum workshop; Eataly’nin “Noele Özel Lazanya Yapımı” eğitimi idi. İstasyonlarda ikişer kişi çalışılıyordu. Tek katıldığım için hiç tanımadığım biri ile yemek yapma deneyimini yaşadım. Çokça güzel bir deneyim oldu benim için. Bir yandan sohbet edip birbirimizi tanıdık bir yandan da lazanya hamurumuzu yaptık:)

Noele özel bir tarif olduğu için, bildiğimiz lazanyaların dışında bir tarifle karşılaşmış olduk ve İtalyanların damak zevkine biraz daha yaklaşmış olduk.

Püf noktaları ve güzel bilgilerle geçen eğitimin sonunda pişirdiğimiz lazanyaları eğitim alanındaki kocaman masalarda hep beraber ailelerimizle yedik.

Gerçektende bir noel havası vardı:)

Daha önce neden böyle bir etkinliğe katılmadım diye kendimede birazcık kızdım açıkcası.

Bundan sonra kesinlikle böyle aktivitelere katılacağım; hem yeni insanlar tanımak için hemde yepyeni şeyler öğrenmek için…

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın