Çocuklar için yeni yıl hediye önerisi

Yeni yıl için hediye alışverişleri başladı. Mağazalar, sokaklar, alışveriş merkezleri her yer ışıl ışıl ve hareketli. Herkes bir telaş hediye seçiyor. Haftasonu aynı telaşla bizde sokaklara düştük. Hediye için yine gelenek bozulmadı ve Remzi Kitabevi’nin yolunu tuttum. Bu sefer hediye ilkokul 2 öğrencisi için olunca ilk defa farklı raflar arasında dolandım. Kimi zaman rafları gezen çocuklara sordum kimi zaman anne-babalarına.

Ve kararımı İtalyan çocuk kitapları yazarı olarak tanınan Gianni Rodari’nin “Masal içinde Masal”kitabından yana kullandım. Kitap Can Çocuk Yayınlarında 7. baskısını yapmış. Kitabın içinde aslında bildiğimiz hikayelere farklı bir soluk getirilmiş. Her hikaye için 3 farklı son yazılmış. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygun.

Kitaptaki hikayelerin dışında kitabı ilk elime aldığımda kapaktaki resim çok hoşuma gitti. Sonra sayfaları karıştırdıkça kitap içinde de renkli resimlerin devam ettiğini gördüm. Çizimler gerçekten çok güzel. Kitap İtalyan illüstratör Anna Laura Cantone resimlenmiş.

Beni alırken bu kadar heyecanlandıran bu kitap umarım hediye ettiğim kişiyi de en az benim kadar heyecanlandırır. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Genel, İtalyan Edebiyatı kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın