IED mezunu Zeynep Tuğba Özkan’ın başarı hikayesi

İtalya’ya master eğitimine giden öğrencilerimizle mezun olduktan sonrada iletişimi koparmamaya çalışıyoruz. Onlardan güzel haberler almak bizi hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. IED Interior Design master programına %50 bursla giden öğrencimiz Zeynep Tuğba da onlardan biri. Bugün Tuğba’nın hikayesini sizlerle paylaşacağız.

“Merhaba,

Adım Zeynep Tuğba Özkan. Haliç Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra iki yıl Türkiye’de çalıştım. Bu esnada beni daha iyi bir geleceğe taşıyacağı ümidiyle uluslar arası önemli master okullarını ve bu okulların yarışmalarını araştırıyordum. Yolum Vera Eğitim ile bu noktada kesişti. Vera Eğitim’in desteği ile IED’in burs yarışmasına katıldım ve birincilik ödülün kazanarak IED’de Interior Design master programında %50 burslu master eğitim hakkı kazandım.

IED master programını dereceyle bitirdim, ve her adımda profesörlerimin dikkatini çektim. Okul bitince Milano’da staj arayışlarına girdim. Okulumun ve hocalarımın referanslarıyla Patricia Urquiola’nın ofisine stajyer olarak kabul edildim. Urquiola’daki stajım esnasına, projelerdeki başarılı çalışmalarımdan dolayı, full time iş teklifi aldım. 2,5 yıl kadar burada çalıştım. Dünyaca ünlü bir tasarımcının ofisinde, dünyaca ünlü projelerde çalışma ve inanılmaz insanları tanıma şansım oldu.

Milano’yu çok sevmeme, orada bir hayat kurmuş olmama rağmen yeni bir hayalin peşinden gitmeye karar verdim ve New York’da daha yüksek statüde çalışmayı arzulamaya başladım. Hayatımın bu noktasında mesleki anlamda nerede durmak istediğim aklımda daha netti. Hala Milano’da çalışırken başvurduğum WorkshopAPD firmasından iş teklifi aldım. IED hocalarım, Urquiola’daki liderlerim ve Vera Eğitim tarafından büyük bir destek ve referansla kısa sürede O-1 çalışma vizesinin sahibi oldum. 8 aydır New York’ta yaşıyorum, Türkiye ve Milano’ya kıyasla çok farklı bir deneyim. Her tecrübem hayatıma birbirinden farklı değerler ve insanlar kattı. Dünyanın her yerinden arkadaşlarım oldu. Ziyaret ettiğim, edeceğim her ülkede evim var artık. Netice dünya benim evim oldu. Her adımda stres çoktu fakat üzerimde emeği geçen herkese sonsuz minnettarım. Başlangıç noktası olan, ve her adımda yardımını esirgemeyen Ezgi Hanım’a ayrıca teşekkür ediyorum.”

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, IED, Interior Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın