Lise öğrencileri için İtalya’da yaz okulu

18 yaş altı öğrenciler için İtalya’da yaz kursu bulmak kolay değil. Üniversiteler genellikle branş dalında kurslar açıyor ama en az 17 yaşını doldurma şartı arıyor ve 7/24 kontrolde değil bu kurslar.

Bu açığı Florence University of the Arts dolduruyor ve isteyene 3 haftalık, isteyene 4 haftalık hem gezmeli, hem eğlenmeli, hem de öğrenmeli bir kurs sunuyor.

Örneğin 3 haftalık kursun detaylarını sizle paylaşalım. Sorularınız için yazının en sonundaki formu doldurmayı unutmayın.

Florence University of Arts 2018 lise öğrencilerine yönelik yaz programı 3 haftalık program

Program başlangıç ve bitiş tarihleri ne zaman?

Program 24 Haziran 2018’de Floransa’da başlayıp 13 Temmuz 2018’de Floransa’da sona eriyor. Program içeriği nasıl? Öğrenciler 24 Haziran’da (en geç saat 5’e kadar) Floransa’ya geliyorlar. 25 Haziran’da oryantasyon yapılıyor. 26 Haziran – 12 Temmuz tarihleri arasında dersler yapılıyor. 13 Temmuz’da saat 10.00 itibariyle Floransa’dan ayrılıyorlar.

Öğrenciler hangi dersleri seçebiliyor?

Öğrencilerin kaç ders seçme hakkı var? Öğrenciler aşağıda yer alan derslerden 2 tanesini seçebiliyor. Dersler: 09.00-11.30 saatleri arası: Florence Sketchbook, Health and Fitness in the Mediterranean, Italian Language Intermediate I, Intensive Italian for Three Credits (Beginner), Food, Culture, and Society in Italy. 12.00-14.30 saatleri arası: Introduction to Fashion Photography, Travel Writing, Fashion design studio I. 15.00-17.30 saatleri arası: Introduction to Creative Accessory Design, Dante Alighieri’s Florence: Readings and Cultural Walks, Cultural Introduction to the Italian Family, Ceramics, Food, Health, and Wellness in Italy, Cultural Introduction to Italy o Florentine Art Walks, Intensive Italian for Three Credits (Beginner).

Öğrenciler derslerin yanı sıra hangi aktivitelerde bulunabiliyor?

Öğrenciler ders saatlerinin dışında spor aktivitelerinde bulunabiliyorlar. Yine müze, şehir turları, atölye ziyaretleri de öğrencilerin faydalanabileceği aktivitelerdir. Hafta sonları da İtalya’nın tarihi şehirlerine geziler düzenleniyor.

Program boyunca öğrencilerin kontrolü nasıl sağlanıyor?

7 / 24 program boyunca öğrenciler hocalar eşliğinde hareket ediyorlar ve her zaman yanlarında bir hoca mevcut bulunuyor.

Program ücreti ne kadar?

Program ücreti 2.800€. Uçak, hava alanı transfer, yurtdışı sağlık sigortası ve vize masrafları başvuru yapan öğrenciye aittir.

Detaylı bilgi için Vera Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçebilirsiniz.

Bostancı, İstanbul 0 216 504 20 12 vera@veraedu.com, bilgi@veraedu.com

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Gastronomi, İtalya'da Eğitim, İtalyan Edebiyatı, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın