Il riccio

Il Riccio, İtalyanların Capri Adası’nda yer alan meşhur restoranlarından biri. Ülkemizde de Bodrum ve Marmaris’te şube açmış. Bu yaz denk geldi ve her iki şubesine de gitme fırsatım oldu.

Il riccio, deniz kestanesi demek. Kulağa rich kelimesini andırdığından anlamını zengin sanıyorlar genelde. Oysa tabaklarındaki desenler, masaların üzerindeki vazolar ve tabelalarındaki desenlerde hep denizkestanesi var. Biraz dikkat eden kelimenin anlamını tahmin edebilir.

IMG_20170625_234015_286IMG_20170625_234015_292

Il Riccio Bodrum, başlı başına bir koya kurulmuş, birkaç otel odası olan ve kendine ait beach’i olan bir restoran. Kocaman bir alana yayıldığından çok daha ferah ve şık. Açıkçası yemekleri bile daha lezzetli ve özenli geldi.

Marmaris’teki şube D-Maris otel bünyesinde. Daha küçük bir kumsalda ve nedense yemekleri taze bulmadık. Gurme bloggerlar gibi ahkam kesmek haddim değil ama bir italyan restoranında menü yanlış yazıldıysa, ya da garsonlar yemekleri yanlış telaffuz ediyorlarsa, oraya saygım kalmıyor. Gerçek İtalyan olduğuna inanamıyorum.

Her şey bir yana Il Riccio, standart tabakları, şık sunumuyla ilk gidişte insanı mutlu edecek bir yer. Özellikle Bodrum Cennet Koyu’nda yer alan şubesi.

Bir de tatlı odası var ki, uğrama başına sabit bir ücret ödeyip beğendiğiniz tatlıları seçebiliyorsunuz.

20170829_205244.jpg

Il Riccio’nun Capri Adasındaki şubesine giden bir arkadaşım oranın güzelliğini anlata anlata bitiremedi. Tabaklar, dekor ve  menü yine aynıymış.

Eylül ayı ortalarına gelmişken, bir sonraki yaza inşallah diyerek hepinize iyi haftalar diliyoruz.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın