Pizza Locale – İzmir

Haftasonu İzmir’de harika bir pizzacıya denk geldik.

Karşıyaka’ya ilk defa gittim ve sanki kendimi Roma’nın mahallerinden birinde hissettim. Ne kadar düzenli, modern ve yeşildi Bostanlı.

Tesadüf eseri bulduğumuz pizzacının daha sonra zincir olduğunu farkettik. İtalya’daki benzer, ince ve özenliydi pizzaları.

İtalya’da yemeyi en çok sevdiğim pizza roka, parmesan ve dana carpaccio veya braseola lı olan. Türkiye’de braseola ve carpaccio pek bulunmadığından onun yerine dana kaburga, dil gibi füme etler kullanmışlar. Her ne kadar tuzlu olsa da Türkiye’de bulunan malzemelere uyarlanmış olması ne güzel. Lezzeti de çok iyiydi, öğle saati ve haftaiçi olmasına rağmen pizzacının içindeki profil de. İzmirliler ne kadar güzel enerjili, şık ve bakımlı.

20170703_153342 (1).jpg

Pizza Locale’yi biz çok sevdik.

Özenli bir yer olduğu her halinden belli. En çok da İtalyan lokantası diye gidip menüde bir sürü gramer hatası gördüğümde oraya saygım azalıyor, Pizza Locale o anlamda da dikkatli bir yer diye düşündüm ve çok memnun ayrıldık.

https://www.pizzalocale.net/

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, Bölümler, Gastronomi, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın