Bosco Verticale

Geçtiğimiz Temmuz ayında Domus Academy’nin davetlisi olarak Milano’daydım. Kampüstesi sunumlar dışında programımızda şehir gezileri de vardı. En merakla beklediğim yer Bosco Verticale‘ydi.

Bosco Verticale, Porta Nuova Isola bölgesinde yer alıyor. Türkçe karşılığı “Dikey Orman”. Binayı gördüğümde bendeki hissiyatı tam da buydu. En büyük şansımız Bosco Verticale’yi mimarlarından Gianandrea Barreca eşliğinde gezmemizdi. Binanın tüm özelliklerini ilk ağızdan dinlemek çok keyifliydi. Domus Academy’de Urban Vision and Architectural Design masterına başlayacaklar için güzel haber Gianandrea Barreca aynı zamanda Domus Academy’de ders veriyor.

Lafı fazla uzatmadan sizi Bosco Verticale fotoğrafları ile baş başa bırakıyorum.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Domus Academy, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın