Mimarlık bursu 3.lük ödülü Mehra’ya

Bugün bizi yine gururlandıran bir haber aldık. Domus Academy Architectural Design master programının dünya çapındaki burs yarışmasında öğrencimiz Mehra Geylan 3.lük ödülü aldı. Domus Academy’de %40 burs ile seneye Eylül ayında İtalya’da Milano’da master yapacak.

Bütün öğrencilerimiz burs alsın diye canla başla çalışıyoruz ve beraber uzun brainstormingler yapıyoruz. Sorumluluk sahibi ve hevesli öğrencilerle çalışmak beraber üniversite başvurularını hazırlamak bizim için zevk oluyor. Hele bir de böyle sonuçlar geldiğinde en büyük mutluluk bizim.

Tebrikler Mehra, daha çok başarılarını duyacağımıza eminiz. Çok emek verip kazanamayan öğrencilerimiz de oldu. Onların da er ya da geç bu emeklerin karşılığını alacağına inanıyoruz.

Merak edenler için bu seneki Architectural Design yarışma konusu The Wall yani duvardı. Coğrafi ve fiziki duvarlardan psikolojik duvarlara hem araştırma yapılmalı, hem de bir öneri sunulmalıydı. Mehra’nın projesi Kıbrıs’taki ölü şehir Maraş’ın hikayesiydi. Fotoğraflar, görseller, planlar ve önerileriyle her zaman örnek bir çalışma olacak bu proje nin ödül almasına şaşırmadık açıkçası.

kıbrıs maraş ölü şehir mehra proje

Bir sonraki Domus Academy burs yarışmalarından haberdar olmak ve beraber çalışıp, proje hazırlamak için şimdiden adınızı burs duyuru listesine yazdırın. Emeklerin karşılığını bulması, hak edenlerin kazanması dileğiyle beraber nice başarılara

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Domus Academy, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın