Bocconi Early Selection

İtalya’nın alanında en iyi ekonomi üniversitelerinden Bocconi son birkaç yıldır Lise 3 (11. sınıf) öğrencileri için yaz döneminde erken sınav hakkı açıyor. Öğrenciler bir sene önceden sınava girerek Bocconi’de İngilizce İşletme – Ekonomi okuma hakkı kazanıyorlar.

Bu sene de early selection başvuruları 4 Nisan 2017’de açıldı. Başvurunuzu tamamlayıp sınava girme hakkı elde etmek için son gün 15 Haziran 2017. Yalnız yaz dönemi sadece yüksek ortalamaya sahip öğrenciler sınav hakkı kazanıyor. Tam bir ortalama olmasa da kullanılan tabir “outstanding GPA”.

Early selection Bocconi başvurusu öğrencilere çok büyük rahatlık sağlıyor. Çünkü sınavı geçen öğrenciler lise 4’e geldiklerinde Eylül – Ekim aylarında haberi almış oluyorlar ve Türkiye’de sınava hazırlanabiliyorlar. Rahatlamış oluyorlar. İsteyenler Amerika, İngiltere başvurularına konsantre olabiliyor. İsteyenler Türkiye’de YGS, LYS’ye hazırlanıp B planı yapabiliyorlar.

Vera Eğitim olarak Bocconi başvuru ve kayıt sürecine ücretli danışmanlık veriyoruz. Detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Bocconi, Business Administration, economics, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s