İtalya’da İngilizce İşletme Alanlarında Master

İtalya her ne kadar öncelikle sanat, tasarım ve mimarlık için tercih edilse de, ülkemize olan kültürel ve coğrafi yakınlığıyla işletme ve diğer sözel bölümler için de tercih edilir oldu.

İtalya’da ingilizce işletme masterı yapmak isteyenler için Politecnico di Milano’nun Graduate Business School’u olan MIP’i öneriyoruz. Yarı devlet, yarı özel olduğundan (Konsorsium olduğu için kar amacı gütmüyor. Alınan ücretler yine okulun ve eğitimin iyileştirilmesine yatırılıyor) fiyatları benzeri özel okullara göre uygun. 1800’lerden kalma köklü bir teknik üniversite Politecnico. İtalya’da 1. sırada, dünyada 24. sırada

MIP’teki İngilizce master programları şöyle:

  • MBA
  • Marketing Management
  • Business Analytics and Big Data
  • Innovation and Entrepreneurship

MBA programı: En az 3 yıllık iş deneyimi olan öğrenciler başvuru yapabiliyor. 1 yıl sürüyor. Eylül ayında başlıyor. Temmuz’a kadar dersler oluyor, ardından Eylül’e kadar staj oluyor. Haftada 1 gün İtalyanca dersi veriliyor. İtalya’da iş bulmayı hedefleyen öğrencilere ilk tavsiyemiz İtalyanca da öğrenmeleri. Ücreti 27000 Euro

Marketing Management Masterı: 1 yıl sürüyor. Eylül ayında başlıyor.Ücreti 15000 Euro.GMAT’ten 650 puan ve üstü alanlara 3000 Euro, 550 ve üstü alanlara 1500 Euro indirim hakkı mevcut.

Innovation and Entrepreneurship Masterı: 1 yıl süren bir master programı. Eylül’de başlıyor. İlk dönem yani güz dönemi MIP’te Milano’da, ikinci dönem yani bahardönemi Brüksel’de Solvay Üniversitesinde eğitim alınıyor. Çift diploma veriyor. Yaz dönemi ise öğrencilere staj organize ediliyor. Ücreti 15000 Euro.

Business Analytics and Big Data Masterı: 1 yıl süren bu master Eylül ayında başlıyor. Ücreti 14000 Euro. GMAT’ten 650 ve üstü puan alanlara 1500 Euro indirim uyguluyor. Ayrıca bölümdeki kadın öğrenci sayısını arttırmak için bir teşvikleri var. Motivasyon mektubuyla başvuran kadın adayların mektupları beğenilirse 1500 veya 3000 Euro indirim hakkı kazanıyorlar. (Son tarih 31 Mayıs 2017)

Başvuru için gerekli şartlar nelerdir?

Gerekli evraklar, CV, İngilizce sertifikası, varsa GMAT belgesi, pasaport, resim, 2 referans mektubu. Daha sonra Skype üzerinden 3 aşamalı MIP test yapılıyor. Bu testte bir case study incelemesi (yaklaşık 2 saat sürüyor), bir domino test (mantık sorularından oluşan) ve veri yorumlama ve analizi, öneriler sunmak üzerine bir sınav oluyor.

Vera Eğitim, Politecnico di Milano MIP, Türkiye resmi temsilcisi ve kayıt ofisidir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir.Bilgi için formu doldurabilirsiniz:

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Business Administration, Business analytics and big data, Innovation and entrepreneurship, MIP, Multichannel marketing management, Strategic Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın