Yeni bir temsilcilik: Accademia Italiana

accademia italiana.jpg

Temsilciliklerimize yeni bir okul daha ekledik: Üniversite ve master eğitimleri olan Floransa ve Milano’da kampüsleri olan Accademia Italiana.

Accademia Italiana’yı diğerlerinden öne çıkartan 2 güzel özelliği var:

  • Uygun fiyatları
  • YÖK denkliği, MIUR onayı olması

İtalya’da YÖK denkliği olan okullar genellikle yüksek fiyatlı oluyor. Düşük fiyatlı olan okullarımız da çok iyi eğitim veriyorlar. Çünkü temsilciliklerimizi özenle seçiyoruz. (Artık mütevazı olmak için eski bir firmayız. Okullar bize geliyorlar, bizim de temsilciliğimizi alın diye. Ama okulları gezip görmeden, eğitim kalitesine inanmadan hiç bir öğrenciyi bu okullara yollamıyoruz) Nerede kalmıştık?

Uygun fiyatlı okulların genelde YÖK denkliği olmuyor. Bazı aileler, üniversite eğitimi için mutlaka denklik arıyorlar. Master seviyesinde bu denklik konusu çok önemli olmuyor. Ne de olsa hepimizde hala evlatlarımız için önce bir altın bileziğini alsın zihniyeti hakim.

Accademia Italiana’daki üniversite programları şöyle:

Bölüm Şehir
Fashion Design Roma – Floransa

 

Design (Product and Interior)

 

Roma – Floransa

 

Jewelry Design

 

Roma
Graphic Design

 

Floransa

 

Photography

 

Floransa

 

Ücretleri yıllık 9600 Euro. 2. ve 3. sene ise 8150 Euro. İtalya’da üniversite 3 yıl sürüyor biliyorsunuz.

İtalya’da üniversiteye başvurmak için YGS’de barajı geçmek gerekiyor. Eğer YGS’de barajı geçtiyseniz, ama puanınız içinize sinmediyse, B planı olarak Accademia Italiana’yı tavsiye ediyoruz.

Bilgi için aşağıdaki formu doldurun. Vera Eğitim, Accademia Italiana Türkiye resmi temsilcisidir. Danışmanlık ücretlerimiz tamamen ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Accademia Italiana, Fashion Design, Jewelry Design, Product Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın