Bahar geldi, hadi spora

Yaz yaklaşırken hem fitleşme adına, hem de baharın coşkusuyla spor yapma isteğindeyim. Bugüne kadar hem fiziğimin avantajından, hem de ilgi alanımdan çok uzakta olduğundan ve daha bir çok nedenden spor konusunda bir türlü istikrar sağlayamadım. O yüzden benim için en kolay olacak yürüyüş aktivitesi ile düzenli spora adım attım:) Hoşuma da gidiyor doğrusu, hem psikolojik hem de bedensel olarak. Lafı uzatmayayım. Baktım yürüyorum, bir adım sayar bilezik almaya niyetlendim. Giyilebilir teknoloji konusu birkaç yıldır ilgimi çekiyordu. (Birkaç yıl önce Polidesign’dan misafir ettiğimiz hocamızın kulaklarını çınlatmış olayım. Bizlere giyilebilir teknolojiyle ilgili harika bir sunum yapmış ve sadece moda alanında değil de, otizmli çocuklara faydalarından sağlığın farklı alanlarında kullanımından bahsederek ufkumuzu açmıştı)

topic-apple-watch-all.png

Anlatmak istediğim çok şey var aslında. Daldan dala geçiyorum. Adımsayar bilezikleri araştırmaya başladım. Farklı bütçelere hitap eden bin bir çeşit bileklik varmış meğer. Apple Watch ve Samsung Gear en trend olanları. Bazısı suya ve toza dayanıklı, bazıları duşa girilebilir, havuza girilebilir derecede su geçirmez. Adım saymak en hafif özelliği kalıyor. Eli kolu dolu olanlar için çantadan telefon çıkarmakla uğraşmak istemeyenler için hemen kolunu kulağına yaklaştırıp telefonu kullanabiliyor olmak cabası. Uyku kalitesi ölçen mi dersiniz, yağ oranını belirleyen mi, kalp atışı nabza bakan mı…

Ben akıllı bilezikleri araştıradurayım, Domus Academy Interaction Design burs yarışması açıklandı. Interaction design çok bilinmese de bizim her sene öğrenci gönderdiğimiz bir bölüm. Bunda bölüme olan kişisel ilgimin etkisi vardır mutlaka. Çok severek duyurusunu yapıyoruz, öğrencilere bu bölümü anlatmaya çalışıyoruz. Bu seneki yarışma konusu da oldukça heyecan verici. Technogym markasını bilirsiniz. Logosunu görseniz kesin hatırlarsınız. Dünyanın alanında lider markası. Spor salonu aletleri üretiyor, ayrıca kendine ait spor salonları var. İç ve dış mekan spor aktivitelerini birleştirmek için yenilikçi bir aplikasyon tasarımı/proje/ öneri bekliyor katılımcı öğrencilerden. Günümüzde çoğu spor salonu kapanır hale geldi. Artık giyilebilir teknolojiler arttı. Hepimizin cep telefonlarındaki aplikasyonlar bu görevleri görür oldu. Interaction Design alanında master yapmak istiyorsanız burs yarışmasına mutlaka başvurun. Son gün 17 Nisan. %60’a kadar burs imkanı var.

Hangi akıllı bilekliğe karar verdiğimi mi merak ettiniz? Apple ve Samsung benim için çok fonksiyonlu. Bir de çok büyükler. Bütçemi de aşıyor. Sanırım hem daha ekonomik, hem daha görsel ve tasarım bir ürün olan Fitbit modelinden alacağım.

Bahar geldi, hadi spora!

Interaction Design masterı burs yarışmasına başvurmak için:

vera@veraedu.com adresine okuduğunuz okul ve telefonunuzu yazın, sizi bilgilendirelim. Vera Eğitim, Domus Academy Türkiye resmi temsilcisi

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Interaction Design, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın