Malpensa ve Fiumicino’da alışveriş

İtalya’ya gidip de alışveriş için son dakikaya kalanlardansanız size güzel havaalanı alışverişi önerilerim olacak.

Öncelikle bilmeyenler için Roma’nın ana havaalanı Fiumicino, Milano’nun ise Malpensa.

Roma Fiumicino havaalanı adeta bir alışveriş merkezi gibi. Pasaport kontrolünü geçtikten sonra (burası gerçekten önemli) , ucuz pahalı ağırlıklı bütün İtalyan markaları (hatta Zara bile vardı) ürünleri vergisiz olarak satıyorlardı. Hele bir de Şubat dönemine denk gelirseniz, kış indirimi üzerinden vergi düşüyor. Normal fiyatı 200 € olan bir çantayı, şehir merkezinde indirimli 110, havaalanı şubesinde ise 78 €’ya satıyorlardı. Bu kendim için de not olarak dursun ki, zamanı gelince bakıp hatırlayayım. Roma Fiumicino havaalanı gerçekten erken gitmeye değer.

Milano Malpensa’da ise durum tam tersi. Pasaport kontrolünü geçtikten sonra dükkan bulmak mümkün değil. O yüzden öncesinde almak istediklerinizi alın. Yine burada da Zara dahil çok dükkan vardı. Pasaportu geçtikten sonra sadece bir cafe, dergi kitap satan bir dükkan ve çikolata otomatları bulacaksınız. Bu sıralar İtalya’ya alışveriş için gideceklere duyurulur!

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın