İtalya’da İletişim IULM Üniversitesi

iulm foto.jpg

Geçen gün ofisimizde IULM Üniversitesi’nden Sig. Alberto’yu ağırladık. IULM İtalya’nın en eski üniversitelerinden biri. Pazarlama ve İletişim fakültesiyle biliniyor.

İtalya’da üniversite 3 yıl sürüyor. IULM’de de bütün bölümler 3 yıl. Lisans (üniversite) eğitimleri hepsi İtalyanca. Yalnız öncesinde Scuola Leonardo da Vinci’de 6 ay ila 1 sene kursa giderek okula kabul almak mümkün. İstenilen İtalyanca seviyesi B1- B2. İtalyan Lisesi ve Galileo Galilei diplomaları B2 seviyesinde sayıldığından, bu liselerden mezun öğrencilerin ayrıca bir sertifika almaları gerekmiyor.

Bu bölümler:

  • Comunicazione, media e pubblicità (İletişim, medya, reklam)
  • Relazioni pubbliche e comunicazione d’impresa (Halkla ilişkiler ve şirket iletişimi)
  • Interpretariato e Comunicazione (Tercümanlık ve iletişim)
  • Arti, spettacolo, eventi culturali (Sanat, gösteri ve kültürel faaliyetler)
  • Turismo, management e territorio (Turizm, yönetim ve kültürel miraslar)

IULM’de üniversite ücretleri yıllık yaklaşık 8000 Euro. Türk öğrenciler genelde İtalyanca öğrenmeye yüksünüyorlar. Oysa İtalyanca öğrenerek, hem bir meslek sahibi olup, hem de bir altın bilezik daha edinmek mümkün. İtalyanca öğrenmekten korkmayın

IULM’de 2 yıllık İngilizce yüksek lisans programları da var. Bunlar:

  • Strategic Communication
  • Hospitality and Tourism Management

Master programlarının ücreti 9300 Euro.

Başvuru için gerekli belgeler: CV, pasaport, öğrenci belgesi (diploma), transcript, başvuru formu, lisans için B2 CILS veya CELI belgesi, Yüksek lisans için IELTS’ten 5.0 ile 6.5 arası bir puan, motivasyon mektubu ve referans mektubu gerekli belgeler. Yüksek lisans başvurularında ayrıca mülakat yapılıyor. Vera Eğitim, IULM’un Türkiye resmi temsilcilik ofisidir. Danışmanlık hizmetlerimiz ücretsizdir. Detaylı bilgi ve başvuru için, aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım:

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı IULM, İletişim, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın