Son trend renkli çanta sapları

Geçen ay Roma’ya gittiğimde sokaklarda dikkatimi çeken şeylerden biri, insanların renkli çanta sapları oldu. Biraz daha vitrinleri inceleyip, dergileri okuyup alıcı gözle baktığımda bu modanın aslında ünlü İtalyan moda evi Fendi tarafından başlatıldığını gördüm.

Sade bir çantayı değişik omuz askılarıyla kişiselleştirmek, bu sayede farklı çantalara sahip olma duygusunu yaşatmak ve kendini ifade etme biçimi olarak “Fendi “bu akımı başlatmış. Daha sonra Prada ve MAx Mara gibi diğer modaevleri de onu takip etmişler.

Vitrinlerde hep renkli çanta askıları vardı. Leopar desenliden, fosforlusuna ama en çok üzeri çiçekli ve üç boyutlu zımbalı modeller her yerdeydi. Fendi vitrinindeki tek bir askı 900 Euro’ydu! Daha sonra lokal dükkanlarda benzerlerini 10 -20 Euro’lara gördüm. Gelip geçici sezon trendine bu kadar para vermek akıl karı olmasa da, orjinaline benzer olanları alıp kullanmak, farklı çantalarda denemek çok eğlenceli olacağa benziyor. Yaz bir an önce gelsin de çanta saplarımızı kullanalım!

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın