İstanbul Kırmızısı (Rosso Istanbul)

Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı (Rosso Istanbul) geçen hafta Cuma günü vizyona girdi. Filmi ilk gününde izlemek için sinemanın yolunu tutanlardandım. Salon doluydu. Uzun süredir dolu bir salonda film izlememiştim. En merak ettiğim karakterler Neval ve Yusuf. Neval’i tüm güzelliği ile Tuba Büyüküstün, Yusuf’u da Mehmet Günsür canlandırıyordu. Filmden aklımda kalanlar karşılıklı diyaloglar, muhteşem İstanbul manzaraları, Gaye Su Akyol’un duru sesi diyebilirim. Film bitince hissetiğim şey ise keşke biraz daha kişiler anlatılsa biraz daha onları görebilseydik.

Benim gözümden filmde insanın içini ısıtan en güzel cümle Orhan’ın (Halit Ergenç) Neval’e söylediği. Orhan bir çırpıda merdivenleri çıkıyor. Merdivenleri bu kadar çabuk çıkmasına şaşıran Neval’e elindeki çiçekleri göstererek “Solsunlar istemedim” diyor.

Bu yağmurlu havalarda sinemaya gitmek isteyenlere İstanbul Kırmızısı’nı canı gönülden tavsiye ederim. 🙂

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın