Creative Advertising alanında İtalya’da master

İtalya’ya gönderdiğimiz öğrenciler çoğunlukla iç mimarlık, mimari tasarım (architectural design), endüstri ürünleri tasarımı (product design) veya brand management, fashion management gibi programları tercih ediyor. İtalya’nın sanat, moda ve tasarımın merkezi olmasından bu bölümlerin rağbet görmesi normal.

naba-creative-advertising-vera-egitim

Fakat bir bölüm var ki, son birkaç yıldır çok talep görmeye başladı. NABA’nın 1 yıllık, YÖK onaylı, 60 ECTS’e denk gelen Creative Advertising masterı. Portfolio şart olmayan ama 3 tane ödev/proje ile başvurulan bu master programı oldukça ilgi çekici. Reklam mezunlarının yanı sıra, grafik tasarım veya Sinema&TV mezunları için de cazip bir içeriği var. Üniversitede iletişim fakültesinde okuduysanız, ya da farklı bir bölümde okuyup bu alanda seçmeli dersler aldıysanız, bu alanda staj yaptıysanız bu bölüme başvurabilirsiniz.

Ayrıca NABA, Laureate grubu üyesi olduğundan – aynı ülkemizdeki Bilgi Üniversitesi gibi – Bilgi Üniversitesi’nden mezun olanlara %25 indirim imkanı veriyor. Creative Advertising master programının normal ücret 16 250 €. %25 indirim sizin için yeterli değilse bugünlerde açılan ve 12 Mayıs’a kadar devam eden burs yarışmasından faydalanabilirsiniz. Burs oranları %60,%50 ve %40. Yarışma yine proje bazlı. Yarışma konusu için aşağıdaki form doldurarak orjinal yarışma metnini isteyebilirsiniz. Vera Eğitim olarak NABA resmi Türkiye ofisiyiz ve ücretsiz çalışıyoruz.

 

Creative Advertising masterı bugünlerde benim de ilgimi çekiyor. Başvuru şartları çok ilgi çekici. Üzerine düşünmesi çok zevkli. Öğrenciler başvuru hazırladığında en merak ettiğim projeler bu bölüme ait. Acaba ne seçmişler diye merakla bakıyorum. Geçen hafta bu bölüme başvuran bir öğrencimize kabulu geldi.Çok sevindik. Bugün ofisimize bu bölüme başvurmayı planlayan bir öğrencimiz geldi ve beraber hazırlanması gereken taskler üzerine kafa yorduk. Yarın yine başka bir Mimar Sinan mezunu öğrenci burs yarışmasına başvurmak üzere gelecek. Sizi de bekleriz :)!

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Burs yarışması, Creative Advertising, NABA, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s