Marangoni burs yarışması

marangoni_logo

Bol burs haberli bir dönemdeyiz. Bu sene bütün okulların burs yarışmaları aynı döneme denk geldi. Hatta deadineları bile aynı.

Marangoni’nin burs yarışması ise bir çok kişi tarafından bekleniyordu.

En kısa şekilde özetlemeye çalıştık bilgileri.

Marangoni ne kadar burs veriyor ve hangi programlar için geçerli?

Marangoni’nin burs yarışması master, üniversite, one year intensive yani yaz kursları hariç bütün programlar için geçerli. Geçen sene olduğu gibi 3 çeşit burs var. %100, %50 ve 5000 Euro indirim.

Son başvuru tarihi nedir?

Son başvuru tarihi 12 Mayıs 2017. Yine de son güne bırakmamanızı, ajandalarınıza 30 Nisan olarak not almanızı tavsiye ederiz. Başvuru dijital ortamda olduğundan bazı belgelerin formatları tutmayabiliyor. Sistem kabul etmeyebiliyor, ölçüleri değiştirmek, kelime sayısını azaltmak gibi işlemler birkaç günü bulabiliyor.

Marangoni’nin normal (yani burssuz) ücretleri nasıl?

Evet Marangoni, en pahalı okullardan biri. Programın içeriğine bağlı olarak 20 bin ile 30 küsür binler arasında değişiyor. MAster programları için de üniversite programları için de geçerli.

Marangoni’nin özelliği nedir?

Marangoni özellikle moda alanında çok meşhur bir okul. Ana kampüsü Milano’da ve 80 yıllık geçmişe sahip. Dolce ve Gabbana ikilisi bu okuldan mezun. Bir çok ünlü tasarımcıyı mezun etmiş bir üniversite. Ayrıca bu sene İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı MIUR’den akreditasyon aldığını yani “istituto” ünvanından gerçek bir bir üniversiteye geçtiğini haber vermiş olalım. (Not: bu sadece 2017-2018 akademik yılından itibare geçerli. Eski mezunlar böyle bir hak talep edemiyor.)

Yarışma konusu nedir?

Yarışmanın konusu “your dream”. Tercihen tek, veya daha çok görselle hayalinizi yansıtıyorsunuz. Başvuracağınız bölümle ilişkili olması önemli tabi ki. Projenizi anlatan bir cümle veya söz, veya slogan. Kendi fotoğrafınız ve kendinizi anlatan yazı. Bu 4 parçalık çalışmanın yanı sıra sizden ayrıca evraklar isteniyor.

Proje dışında hazırlanması gereken evraklar nelerdir?

CV, transcript, diploma (öğrenci belgesi), master programları için 2 tane referans mektubu, imzalı motivasyon mektubu, pasaport fotokopisi, okul başvuru formu, İngilizce yeterlilik belgesi, portfolio (üniversite eğitimine basvuracaklar için sadece 6 adet yaratıcı çalışma)

Evraklarımı nereye nasıl yolluyorum?

Bütün belgeler dijital ortamda hazırlanmalı. Belgelerinizi vera@veraedu.com adresine, Marangoni resmi Türkiye kayıt ofisi Vera Eğitim’e iletiyorsunuz. Gerekli kontrol ve düzenlemeleri yapıp okulun Türkiye’den sorumlu yetkilisine iletiyoruz.

Tavsiyeler

  • Eğer Marangoni’de mutlaka eğitim almak istiyorsanız, hiç bir b planınız yok ise ve mutlaka bursa ihtiyacınız varsa Milano yerine Floransa kampüsündeki eğitimlere başvurun. Burada burs kazanma imkanı daha yüksek. Okul yeni açıldığından (Floransa kampüsü açılalı daha 1 sene oluyor) fazla bilinmiyor ve başvuran sayısı az.
  • Marangoni’de yeni açılan ve dikkat çeken bir bölüm var: Fashion Startup. Eğer hedefiniz kendi işinizi kurmak ise ve çiziminiz yani portfolionuz yoksa bu bölüm tam size göre. Mutlaka yarışmaya katılın ve şansınızı deneyin.
  • Marangoni’nin diğer okullarda olmayan bir master programı daha var ki oldukça ilgi çekici. Home Collection masterı. Bu sene her ne kadar adı Interior Design olarak değişse de fokuslandığı konular ev tekstili, dekorasyon, Missoni Home, Armani Hotel vb. gibi markalar için çalışmalar. Interior Design okuduysanız ve kırıp dökme işleri size göre değilse Marangoni’deki Interior Design masterı tam size göre.
  • Burs yarışması ile ilgili püf noktalar, evrak hazırlarken dikkat edilecek konular, geçen senelerde kazanan projeleri görmek ve türlü destek için aşağıdaki formu doldurun:

 

 

 

Hadi çalışmaya başlayın! Başlamadan şu videoya bir göz atın:

http://scholarships.istitutomarangoni.com/video 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Brand Management, Fashion Design, Fashion Startup, Fashion Styling, Marangoni, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın