Via del Corso’daki ZARA

20170216_200000.jpgRoma’dan dün akşam döndüm. Her şeyden önce hava o kadar güzeldi ki adeta baharı, hatta yazı yaşadık, içimiz açıldı.

Roma’da sadece hava değil, Şubat ortası olmasına rağmen bütün vitrinler pembelere, kırmızıya, çiçeklere, güneşe geçmiş bile. Çoktan yaz sezonu açılmış.

İstanbul’da da öyle mi bilmiyorum ama Roma’da Via del Corso üzerinde kocaman bir Zara vardı ki, hem içimi coşkuyla kapladı, hem de giyinip süslenme isteği yarattı. (Bunu yazıyorum ama şu an üzerimde en rahat eşofmanlarım var:))

Sanki bir department store gibi geniş, ortasında galeri boşluğu olan aydınlık, ferah, harika ve yepyeni bir binaya yayılmış Zara dükkanı. Her Roma’ya gidişimde mutlaka uğradığım Alberto Sordi Galleria’sının tam karşısında köşe başında. Vitrinde baştan aşağı pembenin değişik tonları, fırfırlı, volanlı bluzler, yazla tezat ama yumuşacık kürklü tshirtler, çantalar ve terlikler; fiyonk, bağ, kurdele ve paketlemeyi çağrıştıran her türlü kıyafet yeni sezonun trendlerinden dikkatimi çekenler.

İçerisi kalabalık, cıvıl cıvıldı. Bugün soğuk İstanbul’a dönüş yapmışken baharı, yazı iple çekiyorum.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Gezi ve Seyahat kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın