Politecnico Mimarlık Deneme Sınavı

Politecnico di Milano, İtalya’nın en eski teknik üniversitelerinden biri. Devlet üniversitesi. Milano’da yer alıyor. Üniversite eğitimlerinden sadece mimarlık (architectural design) İngilizce dilinde. Sınavla öğrenci alıyor ve sınav Eylül ayında.

25 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 12:00’de Bostancı’daki ofisimizde Politecnico di Milano’nun Mimarlık bölümü için deneme sınavı yapacağız. Sınav 2016 Eylül’de çıkan sınavın aynısı. Toplam 60 sorudan oluşuyor, süre 100 dakika. Birebir geçen sene çıkan sorular olduğundan Politecnico di Milano Mimarlık bölümünü hedefleyen öğrenciler için çok faydalı.

Sınav sonrası kitapçıklar öğrencide kalacak, kitapçık öğrencinin eksiklerini görmesi açısından referans olacaktır. Sınava katılan her öğrencinin puanlaması aynı Milano’da yapıldığı gibi hesaplanıp, değerlendirmesi yapılacaktır.

Sadece 5 kişilik kontenjanımız olduğundan, sınava katılmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki formu doldurup kayıt olmalarını rica ederiz. Sınava katılım ücreti 200 TL’dir. Talebin çok olması durumunda sınav tekrarlanacaktır.

Not: Mimarlık üniversiteye giriş sınavı, nasyonel bir sınavdır. Bütün ülkede aynı günde yapılır. Politecnico di Torino mimarlık bölümünü hedefleyen öğrenciler de aynı sınava girmektedir.

Vera Eğitim Danışmanlık, İtalya’da Eğitim, vera@veraedu.com, 0216 504 20 12

 

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Architecture, Politecnico di Milano, Politecnico di Torino, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim, İtalyan Devlet Okulları içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s