Fiumicino Hava alanı Roma, dikkat!

2016 Şubat ayında yazdığım bir yazıyı tekrar yayınlıyorum:

Roma’nın en büyük hava alanı Fiumicino. Bir de daha çok iç uçuşların yapıldığı Ciampino hava alanı var. Ülkemizden kalkan uçaklar bildiğim kadarıyla hep Fiumicino’ya iniyor. Biz de geçen hafta buraya indik. Her defasında unutuyorum ve kendime hatırlatayım diyorum ama nafile. Bu defa unutmamak için bir de buraya yazayım, hem de siz değerli takipçilerimize bir faydam olsun.

Fiumicino’ya inecek olursanız, İstanbul’daki toplu taşımalarda edindiğiniz bütün deneyimleri kullanın ve mutlaka ama mutlaka uçaktan ilk inip sıra kapmaya çalışın. Aksi halde o kadar uzun bir Non EU pasaport sırasıyla karşılaşacaksınız ki, tatilinizden 2 saati şimdiden feda etmeye hazır olun. “Madem bu kadar soru soracaksınız, neden geçiriyorsunuz? Madem geçireceksiniz, neden bu kadar soru soruyorsunuz?” İtalya pasaport polisi sayesinde Roma’ya girişimiz uzuuuun ve sıkıntılı da olsa, neyse ki şehrin güzellikleri bize yaşadığımız uzun kuyruk deneyimini unutturdu. 🙂

 

 

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalyan Kültürü içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s