Nero d’Avola Şarabı

20170131_202109

İtalyan şarapları içinde favorim Montepulciano d’Abruzzo. Eğer Montepulciano bulamazsam tercih ettiğim şarap Nero d’Avola. Avola Karası diye tercüme edilebilir. Tadı belirgin ve yoğun, içimi kolay bir şarap. Internetten araştırdığınızda Sicilia bölgesine ait bir şarap olduğunu göreceksiniz. Ülkemizde alköllü içkilerin vergi oranları yüksek olduğundan restoranlarda İtalyan şaraplarını çok yüksek fiyattan satıyorlar. O yüzden İtalya’ya gittiğimde bir kaç şişe kırmızı şarap almak en büyük keyfim. Gidemediğim zamanlarda ise Metro’nun kendi ithalatı olan bu Nero d’Avola’yı tercih ediyorum. Herkese samimiyetle tavsiye ederim.

http://www.italyada.net, Vera Eğitim’in bloğudur. Vera Eğitim, İtalya’da Eğitim, Bostancı İstanbul

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü, İtalyan Mutfağı kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın