İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi

Yaklaşık 15 yıldır İtalya’da eğitim alanında hizmet veriyoruz. Yıllardır İtalya’ya üniversiteye, mastera, yaz okuluna gitmek isteyen öğrencilerimiz hep tasarım ve sanat dallarıyla ilgiliydi. En çok iç mimarlık, moda tasarımı, ürün tasarımı gibi programlara öğrenci yollardık. Hala da en popüler bölümler bunlar. Yalnız son 2 -3 yıldır tıp olsun, mühendislik olsun, hatta işletme olsun bunun gibi programlara da talep gelir oldu.

İtalya’da İngilizce tıp eğitimi veren birçok devlet üniversitesi var. Milano Üniversitesi bunların başlıcası. Devlet üniversitelerinde harçlar çok düşük. En son giden öğrencimiz ilk dönem için 800 Euro ödediğini söyledi. Yıllık 1000-1500 Euro gibi rakamlar, en pahalısı 3300 Euro. İngilizce eğitim veriliyor olması diğer bir avantaj. Hem fiyatların ekonomik olması, hem de eğitimin prestijli ve köklü kurumlar tarafından verilmesi bu etkiyi arttırdı.

Öğrencilerin kafasındaki en büyük soru “Nasıl gideceğim?” Bir sürü karmaşık konsolosluk vb gibi prosedürün yanı sıra, öğrencilerin aşması gereken ilk ve önemli aşama sınavı geçmek. Evet. İtalya’da İngilizce tıp eğitimi veren devlet üniversiteleri sınavla öğrenci alıyor. Sınav nasyonel, yani senede bir defa aynı gün bütün ülkede yapılıyor. Sınava hazırlık için kurslar sunan kurumlar var. Biz yıllardır Linguadue ile çalışıyoruz.

Linguadue’nin Milano kampüsünde Temmuz ayı içerisinde 4 haftalık bir kurs veriliyor. Bu kursta sınavda çıkan konular işleniyor, örnek sorular ve gecen senelerde çıkan sorular çözülüyor. Öğrencilere kitaplar veriliyor. Genellikle Lise 3 yazında gidilmesini tavsiye ediyoruz ki, son sene öğrenci boş geçirmesin, nereye nasıl çalışacağını bilsin, eksiklerini kapatsın. Ama Lise 4 yazında gidenler de olmuyor değil. Hem bilgileri tazelenmiş oluyor. Bu seneki kurs programı belli oldu. 3-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında, ücreti 1650 Euro. Lingudue öğrencilere konaklama konusunda da yardımcı oluyor.Aile yanı veya paylaşımlı apartman dairesi seçenekleri mevcut. Detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayıp başvuru şartlarını anlatalım.

@İtalyanLisesi ve @GalileoLisesi öğrencileri, siz İtalyanca tıp bölümlerine başvurmak istiyorsunuz biliyoruz, İtalyanca tıp sınavı için de bir hazırlık kursu var, onu da en kısa zamanda blogta duyuracağız.

 

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar, İtalyan Devlet Okulları, İtalyan Kültürü, İtalyanca kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın