Polimoda’nın atölyeleri

img_1456

Geçtiğimiz yaz Haziran ayında Polimoda’nın davetlisi olarak Floransa’daydım. 2 gün süren dolu dolu bir programdı. Bu 2 günde Polimoda Fashion Design bölümünden mezun olan öğrencilerin mezuniyet defilesine katıldık, Fashion Brand Management bölümü öğrencilerinin final sunumlarını izledik, moda alanında Avrupa’nın en büyük kütüphanesi olan Polimoda kütüphanesini ziyaret ettik, Polimoda’nın moda üssü diye tabir edebileceğimiz Scandicci kampüsündeki atölyeleri gezdik. Tüm bu aktiviteleri blogda tek tek anlatacağım ama öncelik hafızamda yer edinen Polimoda’nın atölyelerinde.

Polimoda atölye ziyareti programımızın 2. günündeydi. Sabah Arno Nehri kenarında otobüsümüze binmek için toplandık. Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra Polimoda’nın Scandicci kampüsündeydik. Kampüs Gucci fabrikasının hemen karşısında. İlk sorumuz: Öğrenciler kampüse nasıl geliyorlar? oldu. Hemen kampüsün yanında bir tramvay durağı var. Öğrencilerin çoğunluğu tramvay ile kampüse rahatça ulaşım sağlıyorlarmış.

img_1407

Kampüs kapısından içeriye girdiğimizde bizi öğrencilerin projeleri karşıladı. Bir gece önceki sene sonu defilesinden sonra kampüs oldukça sessizdi ama hocaların söylediği siz bir de burayı 2-3 gün önce görecektiniz. İçerisi tam bir moda üssü. Her atölye ayrı. Deri işleme atölyesi, ayakkabı atölyesi, kumaş atölyesi, iplik atölyesi, dikim atölyeleri ve birçokları. Geceki defilenin neden bu kadar mükemmel geçtiğini içeri girince insan anlıyor.

img_1423

Ayakkabı atölyesi

Tasarım öğrencilerinin vakitlerinin büyük çoğunluğu bu kampüste geçtiğinden kampüs Pazartesi’nden Cuma’ya sabah 8.30’tan akşam 8:30’a kadar açık.

Siz de bu eğitimin bir parçası olmak istiyorsanız bize email atıp bilgi alabilirsiniz. bilgi@veraedu.com

Vera Eğitim Danışmanlık – Polimoda Türkiye resmi temsilcisi

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Buying, Fashion Design, Fashion Styling, Polimoda, İtalya'da Üniversite, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master, İtalya'da Yaz Kursu, İtalyan Modası kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın