İtalya’da moda alanında üniversite okumak

polimoda.jpgİtalya’da moda eğitimi dendiğinde akla çoğunlukla ün yapmış Marangoni geliyor. Oysa çok da popüler olmayan fakat en az onun kadar iyi (kimileri için daha da iyi) Polimoda da var.

Polimoda, Floransa’nın merkezinde, Arno nehrinin kıyısında muhteşem bir villa ve bahçesine yayılmış, bir de merkezin dışında teknoloji üssüne sahip çok geniş imkanları olan bir okul. Fazla bilinmez ama Ferragamo ailesine ait. Diğer bilinmez özelliği öğrenci alımında ince eleyip sık dokuması ve titiz bir eğitim sunmasıdır.

Floransa, daha çok Alta Moda denilen, yani ülkemizde Haute Couture diye bilinen moda dalıyla ünlüdür.

İtalya’da moda alanında üniversite okumak isteyenler için Polimoda’nın yeni açıklanan 2017- 2018 undergraduate programlarını sizinle paylaşalım istedik:

Fashion Design

Fashion Design Management

Fashion Technology

Leather Technology

Fashion Luxury Management

Fashion Art Direction

Fashion Marketing Management

Business of Fashion

Undergraduate programlar Polimoda’da 4 yıl sürüyor. Sadece Leather Technology ve Fashion Technology 3 yıl. Yıllık eğitim ücreti ise 12 000 Euro. (Luxury Management 15000 Euro)

Polimoda’ya başvurmak ve kabul koşullarını öğrenmek için resmi Türkiye temsilcisi ve kayıt ofisi Vera Eğitim ile email yoluyla veya aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz: Vera Eğitim Danışmanlık, vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Buying, Fashion Design, Fashion Styling, Polimoda, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın