Cavalli’nin tabakları

Bilmem dikkatinizi çekti mi, bütün moda markaları ev tekstiline ve züccaciyeye yönelir oldu. Maison Française dergisinin bu ayki sayısında ünlü İtalyan moda markası Roberto Cavalli’nin de tabak çanak işine girdiğini okudum 🙂 Markanın tabak tasarım ve üretimden sorumlu yöneticisi Gabriele Bagnasacco ülkemize gelmiş ve Etiler’de bir mağazada satışa sunulan ürünlerini anlatmış.

Roportajda reklam içerikli bilgilerden ziyade benim için en dikkatimi çeken şey, tabak modasının tekstil modasınının 1 sene gerisinden gelmesiymiş. Yani bu sene bahar kreasyonunda Cavalli’nin tropikal kuş deseni mi var, tabaklarda o desen 1 sene sonra kullanılıyormuş. Hem üretim sürecinden, hem de sıkı moda takipçilerini üzmemek adına, ilk alanların ayrıcalıklarını korumak adına. 🙂

Resmi temsilcisi olduğumuz Istituto Marangoni’nin 30 bin Euro’nun üzerinde eğitim ücretiyle Home Collection masterını ilk açtığında, tepkimiz kendi aramızda buna kim gidecek olmuştu. Oysa bugün en çok talep gören masterlardan biri. Bırakın Missoni’nin, Armani’nin kendi tekstil ürünlerinden otel açmasını, ya da H&M’in home markası oluşturmasını, yerli markalarımızdan LCWaikiki bile ev tekstili işine girmiş durumda.

(Marangoni Home Collection masterı hakkında bilgi isterseniz, CV’nizle beraber vera@veraedu.com adresine mail atın)

cavalli.jpg

Cuma günü gelmişken, herkese şimdiden iyi haftasonları. Yoğun kar yağışından sonra, yağışsız ilk haftasonu, kendimizi dışarı atma zamanı!

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Design, Fashion Styling, Home Collection, Marangoni, İtalya'da Eğitim, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın