Adana

Adana.jpg

Hafta sonu İstanbul karla imtihanını verirken, biz de önceden planladığımız Adana seyahatinin yolunu tuttuk. İptal olan uçağımız bizi yıldırmadı, bir azim, sonraki uçakla Adana’ya vardık. Sağ salim gittik geldik neyse ki.

Adana’da hava öyle güzeldi ki, aralıklı yağmur yağsa da İstanbul’dan sonra içimiz hiç kararmadı. Şehirde yol kenarlarındaki palmiyeler, üzerinde dolu dolu tupturuncu meyvelerin olduğu turunç ağaçları bile insanın içini açmaya yetiyor. Bir büyük şehir değil de, yazlık muhitteymiş hissi uyandırıyor.

Kalabalık grup olarak, eşli çocuklu gittiğimiz hafta sonu Adana kaçamağı için Sheraton Grand Otel’de kaldık. En son NABA ve Domus Academy’nin uluslararası toplantısı için Bangkok’taki Grand Sheraton’da kalmıştım. Adana’daki Grand Sheraton en az Bangkok Sukhumvit’teki kadar, hatta daha bile güzeldi. Odaların iç planı nerdeyse aynıydı birbiriyle. Adana’dakilerin daha geniş olduğunu belirteyim. Yukardaki resim de odamızdan. Seyhan nehri kıyısında, yemyeşilliğe bakan ferah bir manzara var. Adana’da geçirdiğim 2 gün orada yaşama isteği uyandırdı bende. Tropikal bölgelerdeki gibi yeşil ve geniş parklar vardı şehir merkezinde. Bu kadar mı hasret kalmışız yeşile?

Adana gezimiz süresinde oradaki ve Mersin’deki iş ortaklarımızla da görüşme fırsatım oldu. Daha doğrusu özellikle görüşmek için imkanları zorladım. Ama öyle güzel 2 saat geçirdik ki beraber. Misafirperverlikleri olsun, iş disiplinleri, şıklıkları, enerjileri ve özenleriyle mutlu ayrıldım yanlarından. Hayatımızın büyük kısmı işte geçiyor. İşte mutlu olmak gerçekten önemli. Huzurla ve uyumla çalışmak. O yüzden ilişkide olduğumuz, beraber projeler geliştirdiğimiz, ortak çalışmalar yaptığımız kişilerin de az ve öz olması, bizimle aynı ahenge sahip olmasını çok önemsiyoruz. Daha nice güzel çalışmalar ve başarılar olacak, inancımız tam.

#italyadaegitim, #veraegitim, #isimiziseviyoruz, #askla, #tutkuyla

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın