İtalya’da Gastronomi Eğitimi

İtalya’da gastronomi eğitimi veren okullardan en iyisi ile çalışıyoruz. Gastronomi alanındaki tek temsilciliğimiz Floransa’da bulunan Apicius.

Apicius adı, Eski Roma’da ünlü Latin aşçı Apicius’tan geliyor. Okul Apicius kadar eski olmasa da köklü diyebileceğimiz bir okul 🙂 Okulun en belirgin özelliği ve diğer okullardan farkı kendine ait pastanesi (Fedora) ve restoranı (Ganzo) olması. Her ikisi de halka açık.

http://www.ganzoflorence.it

Öğrenciler burada çalışarak, müşterilerle etkileşime girerek deneyim kazanıyorlar. Okulun eğitim sistemine bu yüzden experimental learning deniyor. Ganzo’da her 3 haftada bir menü yenileniyor ve mevsim sebzelerine göre, dönemin trendlerine göre yenilikler deneniyor.

Bu yaz yani 2016 yazında Floransa’ya gittiğimizde öğrencilerimizden biri bizi Ganzo’da ağırladı. Kendi pişirdiği yemeklerden ikram ettim. İşimizin güzel yanı, manevi yanı da olması. Öğrencilerimizin hayatlarına dokunabilmek çok güzel ve onların başarılarıyla övünmek bizi mutlu kılıyor.

Apicius’ta üniversite mezunları için 1 yıllık master programı, 4 yıllık lisans eğitimi (YÖK denkliği olmadığını belirtelim) ve 1 veya 2 yıllık sertifika programları mevcut.

Detaylı bilgi için bizi arayabilir, veya kısa özgeçmişinizle email atabilirsiniz: 0216 504 20 12 – vera@veraedu.com

Apicius Türkiye resmi kayıt ofisi – Bostancı İstanbul

menu ganzo.jpg

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Apicius, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s