Bocconi master için 2. round

Bocconi’nin 2 yıllık yüksek lisans programları için birinci round başvuru dönemi yarın kapanıyor. Bocconi, önceden başvuruya, motivasyonu yüksek ve sorumluluk sahibi öğrenci profiline değer veren bir okul. O yüzden Bocconi’ye başvurmayı düşünen, ister üniversite olsun, ister yüksek lisans, bütün öğrencilerimize ilk tavsiyemiz erken davranmaları.

1. başvuru dönemi 12 Aralık Pazartesi yani yarın son buluyor. Toplam 7 round olduğunu düşünürsek, hala geç kalmış sayılmazsınız. 2. round’da başvuru yapmak da oldukça iyi. Bocconi yüksek lisans programları için 2. başvuru dönemi Salı günü, yani 13 Aralık 2016’da başlıyor. 26 Ocak 2017’de bitiyor. Bu süreç içinde okulun gerektirdiği GMAT skorunu siteye yüklemek gerekiyor. Onun dışında CV, motivasyon mektubu gibi evraklar hazırlanıyor.

2017- 2018 akademik yılında Bocconi’deki 2 yıllık İngilizce Yüksek Lisans programları şöyle:

International Management

Marketing Management

Finance

Economics and Management in Arts, Culture, Media and Entertainment

Economics and Management of Government and International Organizations

Economic and Social Sciences

Economics and Management of Innovation and Technology

Management

Accounting, Financial Management and Control

Career Opportunities: Fact & Figures on Graduate Placement

Bocconi yüksek lisans ve master programları için belirli bir ücret kapsamında özel danışmanlık veriyoruz. Başvuru ve detaylı bilgi için aşağıdaki doldurarak sorularınızı sorabilirsiniz. Vera Eğitim, İtalya’da eğitim alanında 10 yıllık deneyim, vera@veraedu.com

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bocconi, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın