Domus Academy’den 2 yeni master

Domus Academy yenilikleri devam ediyor. Daha önce de bahsettiğim gibi şu an Domus & NABA toplantısı için Bangkok’tayız. Bütün dünyadan Domus Academy resmi temsilcileri ile 2017 – 2018 akademik yılı için planlanan yenilikleri dinliyoruz.

Bunlardan benim için en heyecan verici olan Domus Academy’de lisans programlarının açılmasından ziyade yeni açılan 2 master programı:

  • Service Design
  • Information Design

Service Design bundan 4 veya 5 yıl önce de vardı ve mastera ilk ve tek Türk öğrenciyi biz göndermiştik. Daha sonra bölüm kapanmıştı. Fazla bilinmediği için üzerşne düştüğümüz ve tanıtmak için çaba gösterdiğimiz bölümlerden biri olan Service Design’a o seneden beri öğrenci yollarız. Domus’ta bölüm kapandığından, Domus’un yerini Polidesign’daki Service Design almıştı. 2017 – 2018 akademik yılından itibaren öğrencilerimize Service Design ile ilgili 2 seçenek sunabileceğimiz için mutluyum.

Information Design ise bir elektronik mühendisi olarak daha çok ilgimi çekti. Giulia’nın sunuma “Linkedin’de aranan top özellikler” ile başlaması ve bu özelliklerin çoğunun bilgi yönetimi üzerine olması elbette ilgimi daha çok arttırdı. Information Design bölümü portfolio gerektirse de, sınıfın durumuna göre öğrenci ile mülakat yaparak sınıfa farklı backgorundlardan gelen öğrenciler alınabilecek.

Önümüzdeki günlerde bu 2 master programıyla ilgili daha detaylı bilgi bulacaksınız. Bloğumuzu takip edin. Vera Eğitim, Domus Academy resmi Türkiye temsilcisi vera@veraedu.com Bostancı İstanbul 0216 504 20 12

 

 

 

About italyada

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Service Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'da Master, İtalya'daki Okullar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s