Domus Academy Üniversite Programları

 

Kurulduğu yıldan beri “sadece” master alanında eğitimler veren Domus Academy’nin, 2017 Eylül itibariyle üniversite programları açılıyor.

Domus Academy bilindiği üzere uygulamaya dayalı eğitimiyle öne çıkan bir okul. Bu felsefesini artık üniversite eğitimi düzeyine taşıyacak. Şimdilik 3 tane bölümü var, hepsi İngilizce dilinde:

  • Experience Design
  • Fashion Business
  • Interior Design

Aynı master programlarında olduğu gibi project based learning mantığıyla eğitim verilecek. Toplam 3 yıl sürecek ve öğrenciler ilk dönem hariç her dönem şirketlerle bir gerçek proje yapacaklar.

Domus Academy’nin université eğitimlerinin henüz denkliği bulunmuyor. Her ne kadar tasarım camiasında iş ararken denklik belgesi hiçbir zaman istenmese de (asıl önemli olan sizin portfolionuzdur), Türk aileler denklik konusunu önemseyebiliyor.

Domus Academy’nin yıllık üniversite ücretleri 21 500 Euro. Kardeş okul NABA’ya göre (yaklaşık 15000 Euro) biraz pahalı. Ama eğitim içeriği ve Domus isminin reputasyonu için tercih sebebi.

Başvuru şartları ise IELTS 5.0, motivational statement, project assignment, varsa portfolio, diploma ve transcript. Kabul için en önemli kriter hazırlayacağınız proje. Projenin nasıl olması gerektiğini, ofisimizle iletişime geçerek randevu talebinde bulunup öğrenebilirsiniz.

Bilgi talebi için form doldurmanız yeterli. Vera Eğitim, Domus Academy Türkiye resmi temsilcisidir.

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Domus Academy, Service Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın