Bangkok’tayız

Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz İtalya’nın seçkin tasarım üniversitesi NABA ve master okulu Domus Academy’nin 2017 hedef ve planları için Bangkok’tayız.

Endonezya, Çin, Taiwan, Rusya, Hindistan ve dünyanın diğer 25 ülkesinden NABA&Domus temsilcileri ile beraber Sheraton Grande Sukumvit Otel’de toplandık.

Tayland’da olmak çok güzel. Bodrum’un havası, İstanbul’un metropollüğü (karmaşa ve modernlik) var burada. Bugun 2. gün, toplantının ise ilk günü. Şu an 2016 yılında yapılan aktiviteleri dinliyoruz:

NABA’nın moda şovu, geçen ay W Hotel’deki panelimizde Dante Donegani’nin ve eski Domus mezunu Bahar Öztok’un anlattığı Metaphisical Club aktiviteleri (ünlü tasarımcılarla öğrencilerin sohbet ortamında buluşması), Milan Design Week katılımı, Brezilya Olimpiyatlarındaki tasarım aktiviteleri bunların belli başlıları.

Birazdan 2017 yılı için yapılan yenilikleri dinleyeceğiz. Yenilikleri bir sonraki yazımda paylaşacağım, şimdilik dünden birkaç Bangkok fotoğraf ve şehirle ilgili ilk gözlemlerle yazımı bitiriyorum.

Bangkok sokaklarında pembe ve sarı taksilerin dışında tuktuk ile de ulaşım sağlamak mümkün. Tehlikeli de olsa bir defa denemeye değer.

20161201_211336

Toplantının düzenlendiği Sheraton Grande Sukhumvit, bir Luxury Collection Hotel’i. Gümüş servis takımları, bembeyaz kumaş peçeteleri ve Thai masaj, spa kültüürnü yansıtan havuz ve dekorlarıyla her yer oldukça şık.

20161202_001837

Tropik meyveler, bunca yolu aşıp, Bangkok’a gelmek için yeterli bir gerekçe sayılabilir:)

20161202_081347

2017 International Meeting Marc’ın sunumundan bir fotoğraf20161202_091605

Thailand kralı yakın zamanda vefat ettiğinden şehirde milli yas var. İnsanlar yakalarına, kollarına siyah bir şerit iğnelemişler, yas tuttuklarını göstermek için.

20161201_210714

Bangkok ve NABA&Domus ile ilgili rengarenk, eğlenceli ve heyecanlı haberler, gözlemler, fotoğraflar devam edecek. Diğer yazılarda görüşmek üzere

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Bölümler, Domus Academy, Interaction Design, NABA, Service Design, İtalya'da Eğitim, İtalya'daki Okullar kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın