Milano’daki Trattoria Nerino

Yurt dışına gittiğimde tavsiye almayı sevmiyorum. İstanbul zaten çok yorucu ve hep bir yetişme telaşındayız. En azından tatildeyken rahat olmak, kafama eseni yapmak ve hiç bir saate, zorunluluğa, rezervasyona, mecburiyete uymak istemiyorum. Bu kadar içimi döken ben ne yaptım dersiniz. Tabi ki arkadaş tavsiyesiyle Trattoria Nerino’nun yolunu tuttum.

İlk akşam yer olmadığını duyunca (zaten bebek arabasıyla bizi görenler pek memnun olmuyor) arkamıza bakarak çıkmak zorunda kaldık. Reddedilmenin üzüntüsü ve bizde yarattığı cazibeyle ertesi gün için rezervasyon sorduk. Listesine bakan görevli o günün de dolu olduğunu söyleyince bir sonraki güne ilk seans 19:00-21:00 için adımızı yazdırdık.

Güzel olmasına güzeldi ama yetişmeye çalışacak, otele gel git yapmak zorunda bırakacak kadar mıydı sanmıyorum.

Bugünlerde Milano Duomo yakınlarında Tripadvisor ve Foursquare’in listesinde en üst sırada olan Trattoria Nerino’nun en meşhur yemeği Grana Padano peynir tekerinin içinde yaptıkları makarna. İşin şov kısmından etkilenen ve bunu duyan herkes mutlaka bu yemeği sipariş ediyor.

Girişteki vitrinin resmini çekmemişim ama yarı açık mutfak ve malzemelerin taze olduğunu ikna etmeye çalışan vitrinde duran balıklar beni cezbettiğinden tercihimi lagostan yana kullandım. Yemekler oldukça güzeldi ama zaten İtalya’da her yerde yemek güzel değil mi?

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın