Floransa’nın gizli mücevheri: Polimoda

img_1407

İtalya’da moda eğitimi dendiğinde bizim aklımıza gelen, kalbimizde yer eden ama hiç reklamını ve adını duymadığımız bir okul var: Polimoda

Polimoda, yabancıların “hidden gem” diye tabir ettiği, keşfedilmemiş bir mücevher gibi, Arno nehri’nin kıyısındaki tarihi Villa Favard’da parıldayan bir okul. Salvatore Ferragamo ailesine ait olan bu eski moda okuluna girmek kolay değil. İtalya’daki diğer okulların aksine sadece portfolio ile değil yazılı ve sözlü sınavla öğrenci alıyor. Mülakatlarda öğrencinin yeteneğini ve ilgi alanını keşfedip, bir bölüme değil diğer bölüme yönlendirebiliyor.

Polimoda’ya en son birkaç yıl önce gittiğimde Scandicci’deki teknolojik laboratuarlar henüz yoktu. 2016 yazında Ezgi okulu ziyaret ettiğinde atölyelerden, teknolojik altyapıdan ne kadar etkilendiğini hayranlıkla anlatmıştı. O anlatırken biz de heyecanla dinleyip Floransa’ya gitmiş gelmiş gibi olmuştuk.

http://www.milaness.com adlı moda bloğunun sahibi Selen, ünlü ayakkabı markası Aquazzura’nın tasarımcısı ve marka sahibi Edgardo Osorio’nun Polimoda mezunu olduğunu söyleyince belki de Polimoda’nın biraz daha tanınırlığa ihtiyacı var diye düşündük ve bu yazıyı yazmaya karar verdik.

Polimoda’da master başvuruları çoktan kapandı. Başvurusu devam eden sadece 4 tane bölüm var. Hepsi İngilizce dilinde, Nisan ayı başlangıçlı master programları. Dördü de staj garantili.

LIST OF MASTER COURSES – Edition April 2017

–          Master Fashion Styling

–          Master Fashion Trend Forecasting

–          Master Luxury Business

–          Master Fashion Brand Management

Bu masterlardan ilgilendiğiniz varsa aşağıdaki formu doldurarak bizden başvuru şartlarını isteyebilirsiniz. Vera Eğitim, Polimoda resmi Türkiye temsilcisidir. Danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir.

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı Fashion Buying, Fashion Design, Fashion Styling, Polimoda, İtalya'da Eğitim kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın