Milano’daki Armani Caffè

Kasım ayının ilk haftası Milano’daydık. İtalya, her zaman gitmekten keyif aldığım ve birçok nedenden kendimi rahat hissettiğim bir yer. Milano’ya birçok defa gitmiş olmama rağmen, hep toplantı için gittiğimi ve neredeyse temsilciliğini yaptığım okullardan hiç çıkmadan vakit geçirdiğimi farkettim. Sadece turistik amaçlı gideli 10 yıl olmuş! O yüzden bu sefer hiç kimseye haber vermedim. Sokaklarda dolaşırken inşallah tanıdık kimseyi görmem diye önüme baka baka yürüdüm diyebilirim 🙂 Şaka bir yana bu kısa gezi çok hoşumuza gitti.

Türkiye’de de olmasına rağmen, Milano’daki Armani Caffè ‘yi yazayım istedim size. Via Montenapoleone denilen meşhur alışveriş caddesinin karşı köşesinde yer alan Armani Caffè’yi tercih etmemiz aslında geniş ve ferahlığı yüzünden oldu. Bu sefer bebek arabasıyla takıldığımızdan ve son olarak San Babila meydanındaki dar cafeden kibarca (bebek arabasını görünce yüzünü buruşturup) kovulduktan sonra, genişliği, rahat girişi ve aralıklı masalarıyla Armani Caffè bizim için cennet oldu. Öğle yemeği için girdiğimiz mekan oldukça kalabalıktı. Oldukça rahat, bir köşede bilgisayarında çalışan takım elbiseli amca, diğer masada yaşlı teyzeler, bir köşede iş yemeğine çıkmış belki bankacı çalışanlar. Arkadaki bar kısmında da ayaküstü espressolarını yudumlayıp yüksek sesle sohbet eden çoğunluğu İtalyan yerel insanlar.

Armani Caffè’de inanılmaz rahat ettik. Bebek arabımızı kimseyi rahatsız etme hissine kapılmadan masamızın yanına koyduk. Uzun uzun yemek yedik. İtalyanların leziz peyniri burratayı başlangıç olarak seçtik. Peynir tabağının yanındaki ince kıtır balkabağı şeritleri hem lezzetli hem de görsel olarak doyurucuydu. Ana yemek olarak seçtiğimiz ahtapot, hem ılık hem de diriydi. Uzun süren yürüyüşün yorgunluğunu yemek sonrası bir de kahveyle taçlandırdık. Fiyatlar da sokak arasındaki herhangi bir cafeden pahalı değildi. Mutlu bir şekilde oradan ayrıldık. Yıllar önce geldiğimde Armani Libri çok hoşuma gitmişti, birçok kitap satın almıştım. Kitapları bez çantalara koyup veriyorlardı. Sunum ve özen konusunda gerçekten çok iyiler. Bu sene ise kitap bölümünün küçüldüğünü görüp üzüldüm. Şimdilik haberler bu kadar. Yakın zamanda yine ilgi çekici haberlerim olacak. Görüşmek üzere Vera Eğitim’den kucak dolusu sevgiler

 

 

 

italyada hakkında

italyada.net İtalya'da Eğitim alanında hizmet veren Vera Eğitim Danışmanlık'ın bloğudur. Bu blogta sadece İtalya'daki okulların duyurularını değil, İtalya'ya yaptığımız seyahatler, İtalyan edebiyatçılarından eserler, İtalyan modası ve İtalya'ya dair birçok haber bulacaksınız.
Bu yazı İtalya'da Eğitim, İtalya'da Gezi ve Seyahat, İtalya'daki Okullar, İtalyan Kültürü kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın